David Pastrňák se narodil v Havířově a k hokeji se dostal už jako malý chlapec, jelikož jeho tatínek Milan Pastrňák byl hokejovým trenérem.

Rodina dělala vše proto, aby David měl vše potřebné k jeho rozvoji ve sportu. Maminka Marcela dokonce chodila na brigády, aby vylepšila jejich životní úroveň, přesto si ale nemohli zrovna vyskakovat.

„To je pravda. Finanční stránka pro nás nebyla úplně příjemná. Bydleli jsme v Havířově v 2+1 s mámou a bráchou a protloukali se, jak se dalo,“ zavzpomínal sportovec v rozhovoru pro Forbes.

Jako malý kluk si prý často přál dárky, které si ale rodiče nemohli z finančních důvodů dovolit.

„Třeba žlutou hokejku Easton Synergy jsem si přál pod stromeček tři roky za sebou. Stála asi dva a půl tisíce a prostě na ni nebylo. Nebo jsem chtěl bílé rukavice, jako měl tehdy Peter Pucher ve Znojmě. Pár let jsem si počkal a nakonec je dostal. Máma měla tři zaměstnání najednou, makala celý den, často i v noci, a musela na tyhle věci hodně dlouho šetřit. Jsem jí za to strašně vděčný. To, co pro nás udělala, bylo neskutečné. Snažím se jí to dnes vynahradit,“ nešetří Pastrňák chválou.

První větší vydělané peníze proto ihned investoval právě své maminky, za což ovšem nesklidil překvapivě radostnou reakci, ale pohlavek.

Šála z Burberry za facku

„První dárek, který jsem jí koupil, byla šála Burberry z Pařížské ulice. Dostal jsem za ni facku. Nelíbilo se jí, že je moc drahá! Myslel jsem si, jakou jí tím udělám radost… Stála tuším necelých patnáct tisíc korun, ale holt u nás doma jsme na takové věci nikdy nebyli zvyklí. I teď, když už máme nějaké peníze, jsme pořád skromní,“ přiznává sportovec, který nejvíce peněz utrácí za módu.

„Moc neutrácím, a jestli za něco, tak za módu. Tu mám rád. Jezdil jsem na tréninky v minus patnácti stupních na kole a na rukou jsem měl ponožky, protože nebylo na autobus. A teď už nemusím řešit, jestli tričko stojí stovku, nebo dva tisíce. Když se mi líbí, koupím si ho. Mám asi třicet párů bot a ještě více obleků – přece jenom v nich musíme chodit na zápasy a nechci točit pět dokola. Ale jinak jsem pořád stejný skromný kluk,“ vysvětlil David výše zmíněnému webu.

V sedmnácti letech zažil Pastrňák krutou ránu osudu. Během krátkého období mu zemřel otec i dva trenéři, což bylo pro něj jedno z nejtěžších životních období.

Bylo to pro mě nejtěžší období. Neměl jsem žádnou podporu, bylo to velmi náročné. Táta bohužel umřel na rakovinu a já pro něho chtěl něco velkého dokázat, dostat se do NHL. Snad je na mě pyšný. Vím, že na mě kouká seshora a pomáhá mi.“ vzpomíná hokejista, který navíc před dvěma lety přišel o svého prvorozeného syna Vigga.

Chlapec se dožil pouhých šesti dní a pro Pastrňáka s jeho partnerkou Rebeccou Rohlsson to byla obrovská rána, ze které se dlouho vzpamatovávali.

V roce 2023 se ale na dvojici opět usmálo štěstí a narodila se jim dceruška Freya Ivy, která dělá rodičům jen radost a brzy oslaví první narozeniny. Rozkošná holčička dokonce byla svému tatínkovi fandit na mistrovství světa v hokeji.

Související články