Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

David Kraus: Jedna televizní show mu zničila kariéru, druhé je vděčný za restart

David Kraus
David Kraus
Zdroj: Profimedia
David Kraus

Davida Krause si lidé spojují hlavně ve spojení s jeho slavným otcem Jan Krausem, být protekčním synem ale prý není vůbec ideální! Kraus po letech přiznává, jak svou kariéru zazdil.

David Kraus už dlouhých šestnáct let vystupuje společně se svou kapelou v pořadu svého otce, Show Jana Krause. Být synem slavných rodičů ale prý Davidovi spíše uškodilo, což vnímá až s odstupem času.

Diváci prý přestali hudebníka brát vážně právě díky spolupráci s otcem, nabídka ale tehdy přišla odjinud.

"Tenkrát přišla ta nabídka přímo z televize. Nebylo to tak, že mě oslovil otec, zda nebudu zpívat v jeho pořadu," prozradil David Kraus v pořadu Terezy Kostkové.

Účinkování každý týden v TV ale mělo pro kapelu Krause překvapivě negativní dopad, sám tvrdí, že se díky tomu vyřadil z hudebního průmyslu.

David Kraus si nechal své sny uplavat...

"Před dvaceti lety jsem měl celkem dobře rozjetou kariéru, v roce 2002 jsem dokonce vydal sólovou desku, všechno tehdy vypadalo na dobré cestě, že budu zpěvák na plný úvazek," vzpomíná David Kraus.

Pak ale přišla nabídka do TV, která prý vše zničila. "Jakmile jsem nastoupil k tátovi do pořadu, všude jinde jsem dostal stopku. Stala se z nás zábavová kapela, nebo jsem hráli na VIP večírcích covery. Stal jsem se podivínem a díky tomu se mi odvrátil celý svět festivalů a normálních koncertů," popisuje zpěvák.

Dnes s odstupem Kraus vidí vše jinak a nabídku by už rozhodně nepřijal.

Deset let prý čekal, až ho někdo z pořadu tatínka vysvobodí!

"Lidem asi vadil fakt, že jsem v tom pořadu byl s otcem. Už když nás poprosili o tu spolupráci, tušil jsem, že to nebude dělat dobrotu. Kouká na to milion týdně, jak tam stojíte a tleskáte s tatínkem. Kdybych se dnes mohl rozhodnout podruhé, rozhodně bych do toho nešel, tvrdí rezolutně David Kraus.

Hudebník si ale nakonec svůj sen částečně splnil v pořadu Tvoje tvář má známý hlas, díky kterému měl příležitost se po letech vrátit na pódia, což pro něj bylo průlomové.

"Deset let jsem čekal, až mě někdo vysvobodí z tý kletby show mého otce a nakonec to byla právě Tvář. Lidi, kteří mě vnímali pouze jako syna, konečně viděli, že něco umím. Jelikož to mělo obří sledovanost, přebilo to předchozí pořad. I když jsem do toho původně nechtěl jít, nakonec mi to strašně pomohlo," uzavřel.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky