Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

David Horváth prozradil informace o pádu vrtulníku s Kellnerem: Nešlo o závadu

David Horváth
David Horváth
Zdroj: Profimedia
David Horváth

David Horváth je jediným přeživším tragického pádu vrtulníku, při kterém zemřelo pět lidí, včetně miliardáře Petra Kellnera. Hlavní vyšetřovatel nehody Clint Johnson sice prozradil, že snowboardista zatím není schopen výslechu, mluvčí skupiny PPF ale nastínil, že k nehodě nedošlo vlivem technické závady.

K pádu helikoptéry Airbus AS350B3, v níž seděl i nejbohatší Čech Petr Kellner, došlo 27. března 2021 na Aljašce. Od té doby vyšetřovatelé usilovně pátrají po příčině celé tragédie.

Světlo do celého případu by mohl vnést David Horváth, který nehodu jako zázrakem přežil, a mohl by poskytnout cenné informace.

Snowboardista je zatím ve vážném stavu, přesto ale prozradil první důležitou zprávu, vrtulník prý neměl technickou závadu.

David Horváth prozradil první podrobnosti tragické havárie

Jméno Davida Horvátha před pár dny zmizelo ze seznamu pacientů nemocnice, do které byl po nehodě převezen. „To znamená, že byl buď propuštěn, nebo že požádal o vyřazení ze seznamu z důvodu ochrany svého soukromí,“ vysvětlil mluvčí nemocnice Mikal Canfield.

Vyšetřovatel nehody Clint Johnson tvrdí, že Horváth dal skrze svého zástupce najevo ochotu vypovídat, zatím toho ale není schopný.

Ačkoliv se sportovec zatím výslechu nezúčastnil, mluvčí Kellnerovy finanční skupiny PPF Vladimír Mlynář s ním už kontakt navázal. „Z toho, jak jsme mluvili s Davidem Horváthem, tak snad mohu jen říct, že nic nenasvědčuje technické poruše. Že to byla skutečně souhra nějakých nešťastných náhod, povětrnostních podmínek, přistávacích podmínek,“ popsal Mlynář v interview pro ČRo s tím, že věc musí nyní posoudit vyšetřovatelé.

Ostatky Petra Kellnera dopravilo letadlo do Česka ze čtvrtka na pátek

Ve středu přistál na letišti v Anchorage Kellnerův Boeing 737 BBJ a okamžitě se začalo spekulovat, za jakým účelem přiletěl. 

Mlynář ve středečním rozhovoru pro rozhlas potvrdil, že návrat Kellnerových ostatků do České republiky je skutečně v procesu.

Deník Blesk pak informoval, že letadlo po desetihodinové cestě z Anchorage přistálo v Praze v pátek, krátce před půl třetí ráno. Podle všeho je tedy zesnulý miliardář už zpět v rodné zemi.

Boeing českého miliardáře následně z Letiště Václava Havla zamířil do Lyonu, je tedy pravděpodobné, že do Francie převážel tělo Benjamina Larochaixe, který při nehodě také zemřel.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky