David Horváth má za sebou úspěšnou sportovní kariéru, v letech 1999 a 2001 reprezentoval na světových šampionátech na snowboardové U-rampě. Později se mu podařilo prorazit jako fotografovi, díky tomu získal sponzory a přátelil se s mnoha známými osobnostmi.

Jako závodník vybojoval talentovaný jezdec celkem deset domácích titulů a v letech 1997–2001 si připsal i osm startů ve Světovém poháru. Jeho největším úspěchem zůstává čtrnácté místo v U-rampě na SP v Tignes v roce 2000. V U-rampě závodil rovněž na dvou světových šampionátech (1999 Berchtesgaden – 21., 2001 Madonna di Campiglio – 59.).

S Petrem Kellnerem se Horváth seznámil skrze fotografování, fotil i jeho dceru Annu, která je závodní parkuristka.

Horváth se živil jako fotograf, na Aljašce měl zdokumentovat Kellnera při adrenalinovém lyžování

Petr Kellner si k sobě lidi příliš nepouštěl a své soukromí si velice střežil. Davida Horvátha si ale oblíbil a nechal ho dokumentovat své soukromí i svou dceru Annu.

Z Aljašky ale sportovec a fotograf už nedovezl nic, pouze traumatický zážitek na celý život. Z šesti lidí byl jediný, kdo přežil pád soukromé helikoptéry.

Kellner se spolu s ostatními členy výpravy během soboty v okolí aljašského ledovce Knik účastnil heliskiingu – lyžování, při kterém účastníky vyveze na vrchol helikoptéra. Horváth ještě v průběhu dne zveřejnil na svém Facebooku snímek z okolí aljašského ledovce, pak už do Česka dorazila jen informace o děsivé tragédii.

David Horváth už v minulosti několikrát bojoval o život

„Měl taky několik osudových věcí, které se mu podařilo překonat. Prodělal strašné zdravotní problémy se zády, přežil velkou nehodu na motorce. Tohle bude asi ta nejdrsnější,“ řekl webu iSport.cz bývalý šampion ve skikrosu Tomáš Kraus.

Horváth je ve stabilizovaném stavu, při čekání na záchranáře ale utrpěl omrzliny a má polámané kosti v celém těle. „Od kamaráda jsem slyšel, že má hodně pochroumaná žebra a omrzliny,“ okomentoval Kraus stav svého kamaráda.

„David je fantastický chlapík, samorost. My jsme se potkávali hodně v době, kdy jsme na začátku jezdili krosy. Potom jsme spolu hodně točili a fotili, je to opravdu dobrej chlap,“ chválil skikrosový závodník Horvátha. Nezbývá než sportovci popřát mnoho sil při rekonvalescenci, která nejspíš nějaký týden potrvá.