Doba slávy největšího žijícího kouzelníka, iluzionisty a milovníka žen Davida Copperfielda vyšuměla stejně jako otevřená lahev šampaňského minutu po Silvestru. Na jeho nejslavnější iluze se snažilo navázat spoustu dalších kouzelníků, například Criss Angel nebo Pavel Kožíšek, nikdo ale nedokázal vytvořit takovou velkolepou show, při které diváci z celého světa zatajovali dech.

Jak to dělá? Je opravdu kouzelník? S expanzí internetového připojení mysteriózní bublina, v níž Copperfield poletoval nad obyčejnými lidmi, splaskla, než nakonec praskla úplně. Všechny triky jsou nyní dohledatelné na internetu a z rozpůleného těla kotoučovou pilou nebo osvobození z nádrže plné vody už nikdo není paf. Copperfield tak luskl prsty a zmizel.

Jak vypadá dnes? Posuďte sami, jestli mu zbylo něco z jeho nepopiratelného charisma. Jeho osobní kouzlo totiž stálo za tím, že mu diváci jeho show hleděli upřeně do očí a mezitím jim unikala podstata jeho zdánlivě dokonalých triků. Jak slavný mág vypadá dnes, najdete v galerii.