Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

David Copperfield měl kdysi osobního kouzla na rozdávání, dnes je k nepoznání

David Copperfield
David Copperfield
Zdroj: Šíp
David Copperfield

Slavný kouzelník David Copperfiled na dlouhá léta zmizel z veřejného života. Byl to jeho poslední trik? Chlápka, který nechal zmizet svou hlavu i Sochu svobody, byste dnes na ulici nepoznali a možná si ho spíš spletli se sňatkovým podvodníkem.

Doba slávy největšího žijícího kouzelníka, iluzionisty a milovníka žen Davida Copperfielda vyšuměla stejně jako otevřená lahev šampaňského minutu po Silvestru. Na jeho nejslavnější iluze se snažilo navázat spoustu dalších kouzelníků, například Criss Angel nebo Pavel Kožíšek, nikdo ale nedokázal vytvořit takovou velkolepou show, při které diváci z celého světa zatajovali dech.

Jak to dělá? Je opravdu kouzelník? S expanzí internetového připojení mysteriózní bublina, v níž Copperfield poletoval nad obyčejnými lidmi, splaskla, než nakonec praskla úplně. Všechny triky jsou nyní dohledatelné na internetu a z rozpůleného těla kotoučovou pilou nebo osvobození z nádrže plné vody už nikdo není paf. Copperfield tak luskl prsty a zmizel.

Jak vypadá dnes? Posuďte sami, jestli mu zbylo něco z jeho nepopiratelného charisma. Jeho osobní kouzlo totiž stálo za tím, že mu diváci jeho show hleděli upřeně do očí a mezitím jim unikala podstata jeho zdánlivě dokonalých triků. Jak slavný mág vypadá dnes, najdete v galerii. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky