Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dasha: „Nevěru neodpouštím.“

Zdroj: Profimedia.cz

Dasha, civilním jménem Dagmar Sobková (27), dokázala skvěle skloubit práci s láskou. A obojí má v jednom. Už sedm let miluje Martina Kumžáka, šéfa orchestru Pájky Pájk, kde zpívá.

Dasho, hudba je pro vás prý vším. Přemýšlela jste někdy nad tím, proč to tak je?

Muzice a zpívání jsem propadla už v dětství. Nedokážu vlastně vysvětlit, proč to tak je. Vnitřně ale cítím, že jsem se vydala správným směrem. Zpívání mě drží dodnes a za nic na světě bych ho nevyměnila.

Jaký žánr zpíváte nejraději?

Tohle je velmi těžká otázka. Já snad zpívala už všechno! Díky StarDance a Bailandu jsem si střihla i dechovku nebo swing. Soul, funky a latinsko-americká hudba mě ale opravdu „dostává ze židle“ a cítím při ní lehké mrazení v zádech.

Když na vás přijde nějaký splín, je to právě hudba, která vám ho pomůže vyléčit?

S hudbou žiji pořád, tudíž pro mě není žádná změna. Ze splínu mě většinou vyléčí něco úplně jiného. Asi nejvíc mi pomáhá fyzická práce. Takový velký úklid, který mě běžně nebere, je na smutek docela slušný lék.

Dasha

Troufla byste si ve StarDance vyměnit mikrofon za krásné šaty, vysoké podpatky a profesionálního tanečníka a vrhnout se do soutěže v tanci?

Vždyť já ani nechodila do tanečních. Těžko říct, zda bych se pustila rovnou do soutěže, ale kdo ví? Můj přítel to dotáhl až do pokračovaček, a tak se ho snažím přemluvit, abychom spolu začali na „stará kolena“ navštěvovat kurzy tance. Myslím, že umět trochu tančit patří k bontonu, a stydím se, že mám v tomhle nedostatky.

Každopádně u zpívání se pohybujete docela dobře. Máte tedy rytmus v těle?

Minulý rok jsme s mojí kolegyní Naďou, s níž zpívám v kapele, navštěvovaly kurzy salsy. A teď si to děsně užíváme. Jakmile hrajeme latinu, už se u ní dokážeme pěkně kroutit. Navíc jsem si přibrala díky muzikálu Carmen flamenco. A právě kurzy flamenca od ledna navštěvuji. Tenhle tanec je prostě úžasný, rozhýbe celé tělo.

Ve StarDance jste se u zpívání nejen pěkně „kroutila“, ale nádherně zpívala v angličtině. Kde jste se ji naučila?

Jazyky mě bavily vždycky. Navíc v angličtině se strašně dobře zpívá. Studovala jsem školu Berklee College of Music v americkém Bostonu. Do Ameriky jsem jela nejen kvůli angličtině, ale chtěla jsem hlavně získat hudební rozhled. Vydržela jsem tam ale jen jeden semestr, jelikož tamní život byl finančně opravdu náročný. Když jsem se vrátila do Čech, přišly nabídky na muzikály, a já se zatím do školy nestihla vrátit a dostudovat. Třeba na to ještě někdy dojde.

Dasha, Petr Kolář

V současnosti hrajete v muzikálu Mona Lisa, kde alternujete hlavní roli. Mona Lisa prý byla nevěrnice. Jak se vám tahle role hraje?

Hraje se mi báječně a Mony Lisy se musím trochu zastat. Za svého manžela, chorobného žárlivce, se provdala z donucení. V duši však stále milovala chlapce z mládí, o kterém si myslela, že již nežije. A právě tento muž se jí do života vrátil, když už byla vdaná a ještě k tomu matka. Osud je někdy nevyzpytatelný. Já bych její příběh prožít nechtěla.

Věříte na osudovou lásku?

Věřím nejen na osudovou lásku, ale i na osudová setkání s lidmi kolem mě. Zatím však nedokážu zhodnotit, zda jsem tu osudovou lásku už potkala, či na mě ještě někde čeká. Tím si budu jistá až ve stáří. Myslím si totiž, že člověk je nejchytřejší až na sklonku života.

Jak je to s nevěrou, dokázala byste ji partnerovi odpustit? Byla byste velkorysá?

Záleželo by na okolnostech. Jinak je velkorysý člověk, který má s partnerem nebo s manželem děti, a jinak ten, jenž s někým „jen“ žije nebo chodí. Při dětech se asi odpouští víc. V současném vztahu žiju už sedm let, a kdybych se nedej bože něco takového dozvěděla, vztah bych ukončila. Brala bych to tak, že měl nějakou jinou potřebu, se kterou se z nějakého důvodu neobrátil na mě. A to je ztráta důvěry. Nevěru zkrátka neodpouštím.

Dasha

Co se vám, kromě věrnosti, na mužích ještě líbí?

Nedostává mě vytvarované tělo, vybělené zuby či hustota vlasů. Když byl muž zabalený do krásného zevnějšku, většinou uvnitř nestál za nic. Chlap mi musí „sedět“, mít charizma, „vonět“ mi a imponovat mi. Zároveň také potřebuji člověka, který mi dá prostor, svobodu, a přitom chce se mnou sdílet společné věci.

Co byste u partnera naopak nestrpěla?

Přehnanou ješitnost. Já vím, že ješitný jsme každý, ale když to někdo nedokáže ukočírovat, je to zničující. Také by mi dost vadilo, kdyby na mě kašlal. Přiznávám, že by mě ale odradil i muž, který by přehnaně „dával“ až moc. Všeho s mírou platí i v lásce.

Vzpomenete si, čím vás naposledy partner „dostal“?

K Valentýnu mi poslal romantickou báseň.

  • Narodila se ve znamení Raka.
  • Zpívá v Orchestru Pájky Pájk Martina Kumžáka, ale také vokály u Karla Gotta či Heleny Vondráčkové.
  • Zahrála si v muzikálu Hamlet, Galileo, Popelka, Golem, Angelika, Carmen, Mona Lisa.
  • Miluje levanduli a ve stáří by chtěla mít u domu vlastní levandulový lán.
  • I když dělá většinou vše na poslední chvíli, líbí se jí motto „Štěstí přeje připraveným“.
  • Baterky dobíjí zásadně spánkem a vytáčí tím okolí.
  • Peníze utrácí za kvalitní potraviny a kostýmy na koncerty.
  • Je vášnivou sběratelkou receptů na všemožná jídla.

Čím jste udělala radost vy jemu?

Pokud budeme hovořit o dárcích, tak jsem mu koupila nedávno k narozeninám výborný pressovač na kávu. Dobrou kávu on přímo zbožňuje.

Prozradíte nám na sebe nějakou neřest, kterou váš partner či okolí taktně přehlíží?

Jsem dost náladová, občas někoho zprudím, ale naučila jsem se, že když vychladnu, omluvím se. Takže! Všichni mnou „zpruzení“, neberete si to tak.

Nechystáte nějakou jarní cestu do přírody?

Maminka se mě snaží vytáhnout na wellness pobyt, kde bychom si užívaly masáží, celkové relaxace a samozřejmě i procházek krásnou přírodou. Chlapi na tohle moc nejsou, takže pojedeme spolu. Přišla jsem na to, že jet na dovolenou s maminkou nebo kamarádkou má své výhody. Třeba s kolegyní Naďou Wepperovou jsme byly už dvakrát na dovolené. Pochopila jsem, že si opravdu odpočinu jen se ženskou. Žádné nervy, jen týden ležení u moře, výlety, klid...

Jednou budete třeba i vy jezdit se svojí dcerou na dovolenou. Plánujete rodinu nebo spíš kariéru?

Narodila jsem se ve znamení Raka, a tito lidé mají rodinu na hlavním místě v životě. U mě je to stejné. Kariéra je super, zpívat určitě nepřestanu, ale děti bych si časem moc přála. V současnosti, díky pracovnímu vytížení, trochu zanedbávám domácnost, ale uvnitř mě hřeje představa uklizeného bytu, navařeného jídla, hrajících si dětiček a spokojeného manžela. Prostě rodinná idylka.

Toto téma i další zajímavé články najdete v časopisu Překvapení

Číslo 19, které vyšlo 4. května, Vám mimo jiné přináší:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Aneta Langerová

Aneta Langerová: Pět let na vrcholu

Právě před pěti lety se Aneta Langerová (22) stala historicky první vítězkou soutěže Česko hledá SuperStar. Dnes už je jasné, že neskončí na…

Akční letáky