V polovině 80. let frčely Zvonky štěstí. Roztomilá Dara Rolins tehdy zpívala s Karlem Gottem a to ji proslavilo. Slavná byla také v Německu, kde píseň zpívali pod názvem Fang das icht.

„Lidé byli nadšení. Na koncertech v Německu mě vytleskávali, zastavovali mě na ulici, když jsme tam vyjeli na turné několika desítek koncertů. Znali mě,“ řekla Dara Forbesu.

Karla v té době zastupovalo vydavatelství Polydor, jenž nabídlo smlouvu i Daře. „Jejich prapůvodní myšlenka byla, že mi rozjedou sólovou kariéru. Chtěli, abych pokračovala v nakreslené linii. Prostě pop pro starší a pokročilé. Chtěli mě navléknout do dirndlu. Pro moji pubertální hlavu naprosto nemyslitelná představa,“ vzpomínala.

„Mohla jsem vydělat statisíce, možná miliony. V tehdejší době! Všichni byli nadšení,“ dodala Dara. U podpisu smlouvy pak kromě ní seděl Karel Gott, Ladislav Štaidl a další členové orchestru. „Všichni se tvářili, že mi předkládají svatý grál. Navíc v západních markách. Pak jsem tam seděla já a moje máma. Nikdo nepočítal s tím, že bych řekla cokoli jiného než jedno velké ano. A já řekla: Nein. Danke schön, aber nicht,“ popsala tehdejší situaci Dara.

Gott byl jejím chováním zaskočen a nezastíral, že má vztek. Dlouho jí nemohl přijít na jméno. Nechápal, jak mohla odmítnout tak obrovskou příležitost.

„Karel se nejdřív zhroutil. Puberťačka blbá! Taková nabídka se přece neodmítá! A dlouho mi to nemohl odpustit, nebo spíš zapomenout. Až po několika letech mi řekl, že vůči mně od té doby cítí velkou úctu. Že si dlouho myslel, že jsem udělala největší chybu svého života, ale že si mě za to vlastně váží,“ dodala.

Poté, co se odpoutala od Karla Gotta, se Dara vrhla na moderní pop. Pracuje tvrdě a vydrží hodně. I přes jeden úspěch za druhým se pořád dokáže chovat pokorně a svoje fanoušky má ráda. Ví, že bez nich by to nešlo.

„Zažila jsem vzestupy a pády, díky tomu jsem tím, kým jsem dnes. Vím, co chci. Vždycky jsem to věděla,“ konstatovala. Čas sama na sebe si ale udělat umí. „Pojďme si v rámci rozdaných karet a možností užít ten čas, který nám byl zřejmě ne úplně náhodou vyhraněný pro aktivity, emoce a myšlenky,“ píše na sociální síti.

„Po procházce si dám trošku jógy. No a samozřejmě vaříme ze všech těch kuchařských knih, které sbírám. Při tom všem myslím i na vás. Posílám virtuální obětí a držte se,“ vzkázala fanouškům Dara, která v době pandemie koronaviru logicky zvolnila.