Šestnáct let působila coby moderátorka v České televizi, zanedlouho se stane součástí týmu DVTV. Je ambiciózní, inteligentní a krásná. Zároveň je ale Daniela Písařovicová velmi přísná, a to nejen na sebe, ale také při výběru partnera. Přiznala, že právě v tom možná tkví důvod, proč je i po čtyřicítce stále sama.

„Co se mužů týče, jsem vybíravá. Nemám moc kritérií, ale jsem celoživotně přísná sama na sebe, tím pádem i na svého partnera,“ nechala se podle iDNES.cz s odkazem na Show Jana Krause slyšet moderátorka Daniela Písařovicová. Zároveň dodala, že bude muset ze svých nároků s největší pravděpodobností trochu slevit. Jak by ale měl její ideální protějšek vypadat?

„Třeba by se mi líbilo, kdyby byl vedle mě muž, který je vtipný. Zároveň by bylo fajn, kdyby nebyl ženatý,“ zavtipkovala Písařovicová. Zároveň otevřeně přiznala, že její výška v mužích leckdy vzbuzuje ostych. „Zažila jsem to mnohokrát ve vysílání. Vedle mě nechtěli chlapci moc vysílat, protože jsem vždycky byla vyšší než ostatní. Snad jen s výjimkou Michala Kubala,“ řekla moderátorka.

Daniela Písařovicová před několika měsíci učinila velké a těžké rozhodnutí, a sice opustit po dlouhých šestnácti letech Českou televizi, ve které působila jako moderátorka. V brzké době doplní tým moderátorů v DVTV. Nechala se však slyšet, že na práci pro Českou televizi bude vždy vzpomínat v dobrém.

„Mám ji pořád hrozně ráda, neodešla jsem vůbec ve zlém. Rozešli jsme se hrozně hezky a já jsem vůbec ráda, že mi dali takových příležitostí, které jsem si mohla vyzkoušet. Na tuhle etapu budu ráda vzpomínat, já nepálím mosty,“ nechala se slyšet pro Blesk.

Než však moderátorka nastoupí do dalšího koloběhu, užívá si zasloužené volno a zpravodajský stres jí prozatím nechybí. „Jsem teď ve fázi, kdy odpočívám a užívám si, že nemám skoro žádné povinnosti,“ pochvalovala si svou současnou situaci. „Po těch šestnácti letech je i moje tělo za to rádo,“ dodala na závěr.