Diváci byli zvyklí ji vídat coby moderátorku zpravodajské relace Události a komentáře. Pro Českou televizi pracovala dlouhých šestnáct let, během kterých posbírala cenné zkušenosti a našla několik skvělých přátel. Nyní by se však ráda posunula jinam.

„O odchodu jsem přemýšlela zhruba rok, definitivně jsem se rozhodla v říjnu. Bylo to opravdu těžké rozhodování, neumím za sebou pálit mosty, 16 let je dlouhá doba, navíc ČT mi dala důvěru jako mladé holce, která neuměla vůbec nic a jen se drze přišla zeptat, jestli by tady třeba nemohla pracovat,” nechala se moderátorka slyšet pro Super.cz.

Danielu Písařovicovou čeká poslední směna 30. prosince a poté si dopřeje několikaměsíční volno. „Budu teď mít čtyři měsíce volno, potřebuji si odpočinout a nabrat novou sílu. Jen mě trochu mrzí, že se nedá moc cestovat, představovala jsem si to volno malinko jinak,” smála se v rozhovoru pro Super.cz.

V moderování se Daniela našla a změnu pracovního oboru dle svých slov neplánuje. Jiný směr ji prý zatím neláká. K rozhodnutí odejít z ČT pro ni nebylo jednoduché, uspíšila jej ale aktuální situace ohledně pandemie koronaviru. „Myslím, že současná situace moje rozhodnutí uspíšila. Měla jsem víc času přemýšlet sama o sobě i o tom, jak dál s životem naložit,” uvedla.

Pandemie koronaviru ovlivnila životy všech. Kvůli odpadajícím pracovním nabídkám měla spousta lidí po dlouhé době šanci se na chvíli zastavit a přemýšlet o svých životech. Rok 2020 byl rokem plným výzev i pro Danielu Písařovicovou.

„Bylo to opravdu náročné období, nejen kvůli koronavirové epidemii, ale i kvůli krajským volbám. Ale na definitivní zhodnocení a bilanci jsem se ještě nedostala. Už teď ale vím, že jsem udělala jeden z největších kroků svého života.