Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co stojí za odchodem Písařovicové z ČT: Spekuluje se o nabídce snů od konkurence

Daniela Písařicová
Daniela Písařicová
Zdroj: profimedia.cz

Když se začaly internetem šířit zprávy o odchodu moderátorky Daniely Písařovicové z České televize, spustily se spekulace, proč se stálice ČT k výpovědi rozhodla. Nyní se objevila informace, která by mohla být tím nejpochopitelnějším důvodem. 

Daniela Písařovicová v České televizi zaujímala jednu z top moderátorských pozic a diváci byli zvyklí ji na obrazovce vídat coby moderátorku zpravodajských relací Události a Události, komentáře. Pro ČT pracovala dlouhých šestnáct let. O to větším šokem byla zpráva o jejím odchodu z televize. „O odchodu jsem přemýšlela zhruba rok, definitivně jsem se rozhodla v říjnu. Bylo to opravdu těžké rozhodování, neumím za sebou pálit mosty,“ nechala se Písařovicová před časem slyšet pro Super.cz.

Co bylo tím pravým důvodem k jejímu odchodu, ale není dodnes tak úplně jasné. Podle informací webu Expres.cz by však mohlo jít o nabídku, kterou by nepohrdl snad žádný moderátor, a to práci v DVTV.

Daniela Písařovicová Daniela Písařovicová Zdroj: profimedia

Zpravodajský projekt Daniely Drtinové a Martina Veselovského s názvem DVTV patří v současné době k těm vůbec nejsledovanějším českým zpravodajským platformám. To by Písařovicové umožnilo přesunout se z běžné moderátorky k pravé publicistice a vést zajímavé rozhovory.

Díky svým bohatým zkušenostem z České televize by Daniela Písařovicová do DVTV skvěle zapadla. Dle dostupných informací by však moderátorka mohla být jen náhradou za Emmu Smetanu, která se před několika týdny pochlubila radostnou novinkou, a sice že s partnerem čekají druhé miminko. Jak to však nakonec dopadne, ukáže až čas.

Daniela Písařovicová Daniela Písařovicová Zdroj: profimedia

Daniela Písařovicová poslední směnu v ČT odsloužila 30. prosince a nyní si dopřává několikaměsíční volno. „Budu teď mít čtyři měsíce volno, potřebuji si odpočinout a nabrat novou sílu. Jen mě trochu mrzí, že se nedá moc cestovat, představovala jsem si to volno malinko jinak,“ nechala se moderátorka před časem slyšet pro Super.cz. 

Nikdy ale blíže nespecifikovala, co chystá právě po oněch čtyřech měsících volna. Z jejích slov jen vyplývá, že se v moderování našla a změnu pracovního oboru neplánuje. Stojí tedy za jejím odchodem z ČT skutečně nabídka od DVTV?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky