Na svém kontě má mnoho úžasných rolí a pracovat nepřestává ani po sedmdesátce. Dnes je herečce Daniele Kolářové jen stěží uvěřitelných 75 let a stále se těší z mnoha pracovních nabídek, které jí přicházejí. Mimo svého povolání ovšem věnuje podstatnou část svého času práci na zahrádce, která je pro ni odpočinkem a zároveň jí pomáhá přijmout život takový, jaký je.

Jde to i bez plastických operací

Přestože přišly chvíle, kdy si začala všímat vlivů stárnutí, nikdy se, jako spousta jejích vrstevnic, neodhodlala k žádným estetickým zákrokům. „Mě to nějak napadlo, jestli bych měla něco udělat, ale pak jsem se rozhodla, že bych to měla ustát. Rozumíte. Já budu mít natažený obličej, ale na tom krku už to stejně bude vidět. Ale musíte se to naučit přijmout a není to tedy nic, co by vám vysloveně dělalo radost,” nechala se herečka slyšet v pořadu Host Lucie Výborné na Českém rozhlasu Radiožurnál.

Stárnutí jí pomohla přijmout práce na zahradě

Projevy stárnutí lze zpomalit psychickou pohodou, která v kombinaci s pravidelným pohybem dokáže v mnoha případech zázraky. A jedním z těch případů je podle všeho i Daniela Kolářová, kterou velmi zaměstnává její zahrada. „Já to vlastně kompenzuju tou prací na zahradě, která mě těší psychicky i fyzicky. A psychicky se tam vždy nabiju ohromnou energií z té přírody a to přebije všechny pohledy do zrcadla, kterým se vyhýbám čím dál tím víc,” smála se Daniela Kolářová a dodala, že projevy stárnutí pro ni nejsou vlastně podstatné.

„To je běh života, tak to je. Já se s tím smiřuju a nejvíce mi v tom pomáhá právě ta komunikace v přírodě,” svěřila se ještě herečka, která dokonce ve Studiu Dva požádala o to, zda by nemohla zkoušet převážně v zimě, kdy nemusí obhospodařovat svou zahrádku.

Související články