Daniela Kolářová se s Jiřím Ornestem poznala po studiích herectví na DAMU. V době svatby bylo herečce osmadvacet let a z osudové lásky vzešli dva synové, Šimon a Matěj.

Koncem 80. let se ale herečka seznámila s pohledným kolegovou z Vinohradského divadla Martinem Stropnickým a bezhlavě se do sebe zamilovali.

Románek nakonec dopadl rozvodem Kolářové s Ornestem a Stropnický ukončil manželství s tehdejší chotí Lucií Stropnickou. Ačkoliv Daniela Kolářová a Martin Stropnický riskovali pro svou lásku doslova vše, jejich vztah nakonec neměl dlouhého trvání. Herečka totiž stále chovala city ke svému bývalému manželovi.

Rozdělila je až smrt

"Vzájemně jsme si museli všechno srovnat, pak jsme se k sobě začali postupně vracet," zavzpomínala Daniela Kolářová v rozhovoru pro Blesk na období, kdy se znovu sblížila s Ornestem. Stejně tak Martin Stropnický se rozhodl vrátil ke své manželce Lucii a jejich synovi Matějovi. K chlapci pak brzy přibyla i sestřička Anna.

Daniela si Jiřího po obnovení vztahu vzala podruhé za muže až po několika letech. "Bylo to normální rozhodnutí, vždyť jsme spolu žili. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé," vysvětlila herečka.

Právě rozvod paradoxně manželství Kolářové a Ornesta velmi posílil. Jiří ale bohužel vážně onemocněl. V roce 2013 začal mít problémy se srdcem a během operace srdeční chlopně se utrhla sraženina krve. Lékaři Jiřímu sice zachránili život, plné zdraví mu ale obnovit nedokázali. Musel se naučit znovu mluvit i chodit a byla to právě Daniela, kdo mu byl v nejtěžších chvílích jeho největší oporou. Ornest nakonec nemoci podlehl a zemřel krátce po svých 70. narozeninách v roce 2017.

Mimo jiné Kolářová zazářila v legendárním seriálu Taková normální rodinka, kde si zahrála partnerkou Jaromíra Hanzlíka, stejně jako ve filmech Léto s kovbojem či Noc na Karlštejně. Lidé ji proto začali s hereckým kolegou automaticky spojovat. "Nejenže jsme spolu točili filmy, ale také jsme spolu hráli v divadle. Ale životní pár jsme nikdy netvořili. Nic jsme spolu opravdu neměli," uzavřela oblíbená herečka.

Kolářová se před pár dny objevila na KVIFFu

Související články