Zvyšující se počet vrásek je něco, co čeká každou ženu včetně hereček. Ne každá z nich to ale zvládne. Daniela Kolářová se nicméně z rolí mladých dívek dokázala přes maminky přesunout k babičkám a to vše s obrovskou mírou grácie. Její životní krédo přitom stojí z velké části na realistickém náhledu. 

“Učíte se to přijmout, není to nic, co by vám dělalo vysloveně radost, ale já to kompenzuju třeba právě prací na zahradě, která mě těší psychicky i fyzicky. Psychicky se tam nesmírně nabiju tou ohromnou energií z přírody, což přebije ty pohledy do zrcadla, kterým se vyhýbám čím dál tím víc. A najednou si uvědomíte, že to není podstatné,” svěřila se před časem v rozhovoru pro Český rozhlas. 

Stáří bych měla ustát

Přiznala, že ale byly chvíle, kdy i ona uvažovala, zda by neměla například podstoupit nějaký zkrášlovací zákrok. “Napadlo mě, jestli bych měla něco udělat, a pak jsem se rozhodla, že bych to měla ustát. Bránit se něčemu... Já budu mít vytažený obličej a na tom krku už to bude vidět stejně,” vysvětlila svůj pohled na věc.

“To je běh života, tak to prostě je. Takže se s tím smiřuju a nejvíc mi v tom pomáhá právě komunikace v té přírodě,” dodala sympatická umělkyně s úsměvem.

První známky procesu stárnutí člověk zpravidla pocítí kolem padesátky. Jednou z prvních věcí, které si ženy všimnou, je změna kvality pleti. Pupínky a mastný pocit obvykle zmizí a místo toho se dostaví suchá pleť a první vrásky. Proto je dobré přizpůsobit se včas a vyměnit dosavadní kosmetiku za vhodnější. Doporučují se přípravky s retinolem, který dokáže udržet pleť více hydratovanou.

Dana Kolářová se vyhýbá uzeninám

Zhoršuje se také schopnost obranyschopnosti. Virózy a jiné neduhy na vás pravděpodobně budou útočit častěji než dřív. Jediné funkční řešení spočívá ve změně životního stylu - shodit přebytečná kila, soustředit se na vyvážený jídelníček a také pravidelný pohyb. 

Zdravě se snaží žít i Dana Kolářová. “Můj životní styl je takový, že se vyhýbám uzeninám. Nemám na ně ani chuť, takže do svého jídelníčku je nezařazuji. A co mám opravdu ráda a při čem relaxuji, je rozhodně příroda. Ráda pracuji v přírodě, a to mě naplňuje, takže když to shrnu, tak rozhodně každodenní pohyb," sdělila pro server Extra.cz ohledně svého běžného režimu.

Projevit se mohou také potíže se sluchem. Až čtyřicet procent lidí ve věku nad 50 let trpí určitým stupněm ztráty sluchu. Kromě přirozeného procesu stárnutí mohou genetické predispozice a určité zdravotní faktory, jako jsou vysoký krevní tlak, srdeční problémy a cukrovka, hrát roli v tomto vývoji. Tato onemocnění mohou postupně ovlivnit auditivní funkce. V případě obav je vhodné konzultovat s lékařem možnost podrobnějšího vyšetření sluchu. U jednotlivců s narušeným sluchem je rovněž zvýšená pravděpodobnost sociální izolace a náchylnost k depresivním stavům.

Související články