Po gymnáziu studovala Daniela, tehdy ještě Písařovicová, Vysokou školu ekonomickou. Než ale nastoupila do České televize, zvažovala profesi, při které by sice také byla ve světle reflektorů, ovšem ve zcela jiném kontextu.

“Modelkou chce být v dětství snad každá holčička. Svět krásné, opečovávané princezny, která cestuje po světě, to pozlátko mě lákalo. Zúčastnila jsem se tří soutěží krásy, v roce 1997 dokonce i Miss ČR, ale nedostala jsem se do finále. Dva dny jsem kvůli tomu tehdy proplakala,” prozradila před časem Daniela Brzobohatá pro Blesk.cz.

“Pak jsem doufala, že obejdu agentury, až budu studovat v Praze vysokou. Jenže když jsem se konečně dostala do Prahy, abych objevovala velký modelingový svět, ztloustla jsem. Tím jsem jako modelka skončila,” vysvětlila, proč se nakonec vydala jinou cestou.

V televizi se jí napřed nepoštěstilo

Po pár letech praxe se Daniela ucházela o místo v Hlavním zpravodajství ČT. Tehdy se přípravě opravdu hodně věnovala, vedení televize ale tehdy dalo přednost moderátorce Anetě Savarové. 

“Bylo mi to líto. Vyvinula jsem nějaké úsilí, připravovala se na to, ale ten smutek netrval dlouho. Uvědomila jsem si, že moje práce mě baví. Byla to příležitost, ale svět se kvůli tomu nezbořil,” okomentovala tehdy smutek brunetka. 

Jen krátce poté se ale na své pozici rozhodla po 18 letech skončit moderátorka Jolana Voldánová, a tak se na Danielu Brzobohatou přece jen usmálo štěstí. Své vysněné moderátorské křeslo tak nakonec dostala.

StarDance i tajné lásky

V televizi pracovala dlouhých šestnáct let, než se rozhodla v roce 2020 pro změnu, po které odešla do internetové televize DVTV. Společně s ní odešly také moderátorky Světlana Witowská a Linda Bartošová. 

Během své kariéry v České televizi si také zatančila ve StarDance, a to v roce 2018. Tehdy vypadla až těsně před finále, a tak je to jednoznačně velmi pěkný výsledek. 

Co se vztahů s muži týče, moderátorka o nich nikdy příliš nemluvila. V roce 2011 se kolem ní nicméně točil herec Lukáš Hejlík. Jejich randění ale vydrželo jen pár měsíců a poté vyšumělo do ztracena. 

Na muže je Daniela náročná

Nějakou dobu se spekulovalo také o tom, že by se určitý vztah mohl rozvíjet mezi Danielou Brzobohatou a Jaromírem Jágrem, ani jeden z nich to ale nikdy nepotvrdil. Láska s jejím současným manželem Ondřejem Brzobohatým je tak vůbec první, ke které se kdy otevřeně přiznala. 

Jedním z důvodů, proč s volbou životního partnera poměrně dlouho otálela a čekala, může být to, že je Daniela Brzobohatá na muže poměrně náročná a jakmile si člověka jednou zařadí, je pro ni těžké pohled změnit.

“Já tak trošku funguji na první signální a jsem schopná udělat poměrně rychlý soud. Ale pracuju s tím, abych lidi neškatulkovala. Zároveň v sobě nemám pocit, že bych na základě třeba předchozích vztahů, nebo zkušeností s opačným pohlavím, na ně nějak zanevřela, nebo že bych o nich říkala jen špatné věci,” svěřila se moderátorka před časem webu iDNES.cz.

Související články