Jiný

Zpěvák se narodil 29. června 1966 jako Daniel Konečný. Nekonečno se ale do jeho života propsalo několikrát, ne jen do příjmení. Šířil pozitivní energii, léčil barvami a tancem, vystupoval s kapelou Laura a její tygři, miloval atmosféru brazilských karnevalů, žlutou barvu a ohňostroje a vydal album Nekonečný šum.

Proslul svými dobrodružnými výpravami za šamany a tvrdil, že doma vaří léčivé lektvary z bylin, které si dovezl z amazonského pralesa.

Rodina

Vlastní děti zpěvák neměl, ale dlouho žil se Zuzanou Kardovou, kterou nazýval svou jedinou životní láskou. Její dceru Terezu přijal Nekonečný za svou. Podporoval její pohybový talent a stala se jednou z jeho tanečnic.

Konec

Jeho fanoušci nemohli dlouho uvěřit tomu, že zemřel. Poslední roky si sice svým blízkým stěžoval na bolesti a s nadsázkou je nazýval infarktovými stavy, ale během vystoupení na sobě nedal nic znát. Pohřeb se smutečním rozloučením neměl nic společného. Všichni byli oblečení do zářivých barev, měli masky a ceremoniál připomínal zpěvákovo hudební vystoupení.

Vzpomínky

Zpěvák byl u svých kolegů oblíbený a měl mnoho přátel - zpěvačka Ilona Csáková (49), herec Václav Upír Krejčí (64), iluzionista Pavel Kožíšek (49) nebo režisér Jiří Adamec (72). Velice blízká mu byla swingová zpěvačka Eva Pilarová (80). "Z Dana vždycky pršelo zlato. Když byl u nás na návštěvě, museli jsme dva týdny vyčesávat z našeho britského kocoura zlatý prach a tři týdny jsme ho luxovali. Dan byl jediný člověk, který mě donutil, abych se já - pohybové dřevo - na jevišti hýbala."