26. března 2019 nás náhle opustil Dan Nekonečný, který byl výraznou tváří českého showbyznysu.

Zpěvákovi bylo pouhých 52 let a jeho odchod byl šokující pro fanoušky, ale hlavně pro jeho rodinu. Z původně tří sourozenců je dnes naživu pouze Danova sestra Lenka.

Po smrti jsou oba hudebníkovi rodiče a jeho bratr Zdeněk se nedožil ani třicítky. Zahynul totiž tragicky se svou snoubenkou, když je naboural cizinec nedaleko Boskovic.

Z tohoto důvodu má Nekonečný hrob nejen na pražských Malvazinkách, ale také v rodných Boskovicích.

Jeho sestra Lenka si totiž velice přála, aby mohl být pohřbený právě vedle zesnulého bratra Zdeňka a jejich rodičů.

Tělo našli až po třech dnech

Dan Nekonečný podle pitevní zprávy zemřel ve svém domku v Řeporyjích 23. 3. 2019, jeho bezvládné tělo ale objevili až o tři dny později.

Zpěvák v té době bydlel sám, jelikož se jeho partnerka, podnikatelka Zuzana Kardová, krátce předtím po téměř dvaceti letech vztahu odstěhovala ze společné domácnosti.

Najednou jsem potřebovala být sama, Dan to nechtěl, ale odešla jsem, i když jsme přáteli byli dál. Ale řekla jsem, že kvůli svému způsobu života do pěti let zemře. Bohužel se to vyplnilo,“ svěřila se s mrazivými detaily Zuzana webu Blesk.

Životní družka Nekonečného Zuzana nejvíc oceňovala, že Dan rád rozdával svým blízkým radost, o její dceru se navíc staral jako o vlastní.

„Terezu přijal jako vlastní. Říkal si praotec,“ prozradila Zuzana. Tereza prý dokonce vložila do Danovy rakve dojemný dopis, ve kterém napsala hudebníkovi slova na rozloučenou a ujistila ho, že na něj nikdy nezapomene.

Jelikož byla smrt Nekonečného zahalena nejedním tajemství, jeho sestra Lenka rozhodla, že si nepřeje, aby o něm vznikl film.

Snímek měl v plánu natočit režisér Dan Pánek, který s nápadem oslovil právě jedinou žijící příbuznou, ta ale nabídku striktně odmítla.

Lenka měla s největší pravděpodobností obavy, aby se v biografii nepropírala závislost Nekonečného, který třikrát skončil v léčebně.

Hrob Dana Nekonečného se nachází na Malvazinkách, nedaleko místa posledního odpočinku dalších hvězd, například Karla Gotta či Evy Pilarové.

Související články