Daniel Landa snad od začátku pandemie bojuje proti nejrůznějším vládním nařízením, která nezřídka kdy veřejně označuje za debilní. Na sociální síti Facebook má bezmála 400 tisíc fanoušků, k nimž pravidelně promlouvá a vyzývá je k tomu, aby si nenechali od nikoho diktovat, co mohou a nemohou dělat. Častokrát pochopitelně vystupoval i proti případnému zavedení povinného očkování. O to více jeho příznivce zarazily příspěvky, které se již pár dní objevují na internetu. Na nich je totiž jejich idol a vůdce zvěčněn s nápisy jako „Národ tě potřebuje! Očkuj se i ty!” nebo „Injekce se bojí jen naprosto nezodpovědný sobecký srab”.

Landa se stal předmětem vtipných koláží

Některým ihned došlo, že nejde o výroky slavného zpěváka, jiní možná stále přemýšlí, co jeho názor na očkování tak náhle změnilo. Pravdou však zůstává, že se Daniel Landa společně s dalšími antivaxery stal předmětem vtipných koláží, takzvaných memes. „Máme zbraň proti viru. Říkáme jí očkování. nenechte mě v tom. Vyražte se mnou do boje. Očkujte se. Prosím,” stojí zase například u snímku bývalého poslance a dlouhodobého odpůrce očkování Lubomíra Volného. „Byl jsem hlupák, zpětně bych si dal flákanec,” uvádí jiní příspěvek.

Lidé okamžitě obdobné posty začali sdílet a zatímco někteří se nad nimi baví, jiní zuří. „Dan by se k tomu nikdy nesnížil. Pište si, co chcete!” brání svého idola na sociální síti jeden z jeho příznivců. „Tak jo, na tetanus, choleru, tyfus, meningoc a žloutenku nejhoršího typu jsem očkovaný. Ale nejsem tečkovanej,” vyjádřil se ke kolážím sám zpěvák.

Vlastní medicínka nechutná

Antivaxeři se běžně ve svých tvrzeních opírají o dezinformace a polopravdy. Využívají fotomontáží a fiktivních výroků na to, aby své publikum zmanipulovali. Internetoví trollové se právě tohoto chopili, aby proti nim použili jejich vlastní zbraň. „Ale copak copak? Vlastní medicínka nechutná? Když jste vyzýval k zahlcení hygien, tak jste byl velký hrdina a jakmile to začalo zavánět průserem, tak najednou ‚Já nic, já muzikant’. Pardon, teď vlastně zesilovač. Ale jakmile někdo šťouchne do vás, tak hned vyhrožujete právníky a soudy? Opravdu velký hrdina, který stále padá a stále nenachází své dno,” pustil se do Daniela Landy jeden z uživatelé sociální sítě.

Nutno říct, že se trollům skutečně podařilo některé z fanoušků Landy uvést v omyl. A nejen ty. V návaznosti na vzniklé memes se už s Landou totiž podle webu forum24.cz rozloučila i například stránka proruské Národní domobrany.

Související články