Dana Morávková je právem hrdá na svého syna Petra, jehož tatínkem je její muž, klavírista a skladatel Petr Malásek, s nímž tvoří jeden z nejstálejším párů českého showbyznysu.

Mladík nedávno dodělal školu a ačkoliv se měl původně stěhovat do Británie, nakonec změnil plány, jelikož si našel v Praze práci.

"Ano, my jsme byli nedávno na promoci, ale Péťa už vlastně od září pracuje v Praze. Teď tady má práci, takže jestli se to dá říci, tak teď je tady natrvalo," pochlubila se herečka v rozhovoru pro web Extra.

Ačkoliv Petr Malásek mladší dlouho žil v Anglii a doma se často neohřál, s maminkou má velice vřelé vztahy.

Morávková byla na odloučení zvyklá a zvládala ho hlavně díky moderním technologiím a videohovorům.

„Syn teď dlouho nebyl v Čechách, naposledy jsem ho viděla kolem Vánoc a na Silvestra. Teď je ale jednodušší doba. Vy mladší dokážete s námi staršími komunikovat přes Facetime, takže my si s Péťou můžeme vlastně volat, kdykoli má volno a já nemám představení,“ vysvětlila hvězda zmíněnému webu.

O soukromí svého syna se ale herečka příliš bavit nechce, jelikož respektuje jeho soukromí a sám Petr si nepřeje, aby se o něm příliš vědělo.

Přesto se ale Morávková čas času o něm zmíní a nedávno přiznala, že je její chlapec šťastně zadaný.

Má přítelkyni a je moc milá

„Péťa by asi nebyl moc rád, že o tom mluvím, ale přítelkyni má a je moc milá,“ ​pochvaluje si herečka, které o své potenciální snaše rozpovídala už v minulosti na festivalu v Karlových Varech.

„Přijela tam za ním jeho slečna. Já ji znám a je to velmi sympatická mladá dívka, takže mám radost, že jsou oba šťastní,“ prozradila tehdy Morávková s úsměvem.

Na roli tchyně je prý umělkyně připravená a bude se snažit synkovi co nejméně zasahovat do jeho soukromí.

„Já se budu snažit být dobrá tchyně a hlavně se budu snažit do ničeho nezasahovat. Myslím si, že mladí by měli být separátně sami, měli by bydlet sami, ale teď je všechno strašně drahé,“ objasnila Dana.

„Slibuju ti to Péťo, že se budu snažit být tchyně, která do ničeho nezasahuje,“ slíbila Morávková, která ale v jiném rozhovoru pro Blesk naopak naznačila, že možná by vlastně nemusela být až tak pohádková tchyně. A to v případě, že by se jí synova partnerka nelíbila.

„Jaká budu tchyně? Příšerná! Když si budeme rozumět, tak budu milá, když ne, budu mlčet. Možná si vzpomenu na role, kde jsem byla mrcha,“ přiznala herečka, která je ráda, že si synek vybral sympatickou slečnu a zatím spolu mají dobré vztahy.

Související články