Televize Prima začala Rodinná pouta vysílat v roce 2004 a na obrazovkách tato novinka vydržela dva roky. Jednalo se prakticky o první nekonečný seriál v českém prostředí, který se podobal zahraničním telenovelám. 

Pro Danu Morávkovou, která u zrodu projektu mohla být, to proto bylo velmi zlomové. “Rodinná pouta a později Velmi křehké vztahy byla v mé herecké kariéře strašně důležitá. Milovala jsem je. Prima jimi odstartovala sérii nekonečných seriálů, takže v tomto mezi televizemi vede,“ vysvětlila po letech pro web Deník.cz.

V seriálu si zahrála mrchu Andreu, kterou ztvárnila skutečně fenomenálně. Jak to tak ale bývá, pro záporáky diváci většinou nemají příliš pochopení. Andrea nebyla výjimkou, televizní publikum ji svorně nenávidělo. 

Jako Andrea se vyřádila

“Byla to skvělá role, mohla jsem se v ní pořádně vyřádit. Andrea opravdu nebyla moc hodná holka – šlo jí o hlavně peníze, vždy dosáhla svého jakýmikoli prostředky, milovala svého otce i svoji dceru, ale svých manželů a milenců si absolutně nevážila. Diváci mě v té úloze vídali dvakrát týdně a někteří si postupně začali myslet, že se jako Andrea chovám i v soukromí,” popsala pro Deník.cz Dana Morávková své vzpomínky.

Řada lidí dokonce zašla tak daleko, že nedokázala rozlišit mezi realitou a fantazií. Měli proto pocit, že Dana Morávková a Andrea jsou prakticky jedna osoba. Tomu pak odpovídaly i zprávy, které od nich tmavovlasá umělkyně dostávala.

“Takže mi od nich chodily dopisy či maily obsahující nejrůznější přání a prosby. Jednou na mě dokonce jistí rodiče vyrukovali s absurdním požadavkem, abych zařídila jejich dítěti studium na vysoké škole, což teda opravdu neumím. Ty dopisy mimochodem dostávám dodnes. Stále je spousta divaček, které se v Andree vidí,” prozradila Dana Morávková.

Zatančila si na parketu hvězd

Od té doby si pochopitelně zahrála řadu dalších rolí a mnohé z nich byly naopak hodné holky. Tu si vyzkoušela také v zahraniční produkci, kdy si ve fantasy filmu o známém lovci upírů Van Hesling zahrála nevinnou vesničanku, která se dostane do spárů temné bytosti. 

Pro její kariéru byla důležitá také účast v taneční show StarDance, kde se po boku tanečního partnera Jiřího Heina objevila v roce 2011. Patřila sice mezi favoritky, ale divákům nejspíš nebyla po chuti, a tak její cesta soutěží skončila předčasně. 

“Já všem moc děkuji, mým snem bylo tančit a jsem ráda, že se mi sen alespoň na chvíli splnil. Jsem ráda, že jsem tu mohla být,” okomentovala tehdy své nečekané vyřazení z populárního pořadu České televize.

V Ordinaci za váženou lékařku

Do prostředí nekonečného seriálu se posléze Dana Morávková vrátila, a to prostřednictvím Ordinace v růžové zahradě, kde již roky hraje lékařku Zdenu Suchou. 

Oblíbená nositelka bílého pláště si v seriálu již prošla řadou těžkostí. Prožila domácí násilí, nevěru nebo dokonce únos dítěte. Na podzim minulého roku pro ni pak scénáristé překvapivě připravili komickou linku.

V ní totiž studenti Zdeně Suché podstrčili koláčky s marihuanou, a tak způsobili, že jindy vážná a seriózní lékařka se pořádně utrhla ze řetězu a rozjela pořádnou párty. Nechyběla tak mimo jiné scéna, ve které Morávková mluví do banánu místo mikrofonu a podobně.

Související články