Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dan Nekonečný byl hrobníkem a pomáhal v porodnici: Životní příběh zlatého muže

Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
Zdroj: profimedia
Daniel Nekonečný

Byl zlatý, zářivý, usměvavý a vždy hýřil dobrou náladou. Nikdy nevstával před čtvrtou odpoledne a solárium navštěvoval každý den. Nazýval se ministrem rozkoše a svými hudebními čísly bavil diváky po celé republice. I jeho pohřeb byl stejný jako on – pestrý, barevný a veselý.

Daniel Nekonečný se narodil 29. června 1966 v Boskovicích jako Daniel Konečný. Odmalička ale věděl, že chce být slavný a malé město mu k životu stačit nebude. Před rokem 1990 se dostal do legendární skupiny Laura a její tygři, kde ale moc dlouho nevydržel, a založil raději svou vlastní formaci s názvem Šum svistu. 

Nešlo o klasickou hudební skupinu. Toto seskupení míchalo zpěv, etnické a exotické prvky, hudbu, karneval, ohňovou show a sexy tanečnice. Jeho alba jako Tančírna a Rytmy z ráje se stala hitem. 

Rozhodl se pro studium na DAMU, kde vydržel dva roky studovat herectví, a díky tomu se objevil i v několika filmech. Například ve snímku Otakára Schmidta Eliška má ráda divočinu nebo v komedii Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýly. Následně prošel různými povoláními, včetně pomocníka v porodnici či hrobníka.

Milovala ho i Eva Pilarová

Po revoluci se Nekonečný stal symbolem bizarní a divoké show, která bavila davy. Milovala ho i Eva Pilarová, která s ním dokonce nazpívala několik duetů.

„Z Dana vždycky pršelo zlato. Když byl u nás na návštěvě, museli jsme dva týdny vyčesávat z našeho britského kocoura zlatý prach a tři týdny jsme ho luxovali. Dan byl jediný člověk, který mě donutil, abych se já – pohybové dřevo – na jevišti hýbala. Tanec tomu říkat nebudeme. Jsem z jeho odchodu v šoku a je mi to moc líto,“ prozradila zpěvačka po jeho smrti pro Ireport.cz.

Dan sám o sobě prohlašoval, že je ministrem rozkoše, který vyráží za šamany do exotiky a míchá s nimi kouzelné lektvary, které si vozí z amazonských pralesů.

„Jsem lovec čarokrásných okamžiků, které po světě lovím, a různě zakládám detašovaná pracoviště ministerstva rozkoší,“ říkal o sobě umělec, který měl takovou sbírku kostýmů, že by mu fundus na Barrandově mohl závidět.

Kostýmy mu mohly závidět i půjčovny

„Mám už tak velkou kostymérnu, že bych mohl fundusem konkurovat filmovému Barrandovu nebo přímo Hollywoodu,“ řekl Nekonečný pro Idnes.cz.

Jinak byl umělec dost skromný, kromě parádního oblečení, alkoholu a nějakých těch povzbuzujících látek k životu moc nepotřeboval. Na majetku si opravdu nezakládal, ale do hrobu šel tak, jak se slušelo, ve zlatém obleku na míru.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky