Daniel Krejčík a Matěj Stropnický tvořili pár několik a jejich rozchod neproběhl zrovna v přátelském duchu, jelikož se mladý politik měl dopustit nevěry.

Nyní se ale bývalí partneři opět dali dohromady, tentokrát ovšem kvůli pracovním povinnostem.

„Když jsem odcházel od Matěje, nechtěl jsem, aby se tím ohrozilo to, co jsme vybudovali a milovali. Na zámek jezdilo hodně lidí na prohlídky, založil jsem na něm divadelní festival, který by měl letos oslavit šestý ročník. A taky oslaví,“ napsal Krejčík v příspěvku na Instagramu.

Herec se netají tím, že jezdit do společného domova, který roky budoval se Stropnickým, pro něj rozhodně není jednoduché.

„Sem tam mě ještě navštíví pocit prázdnoty po tom nejneobyčejnějším dobrodružství, co jsem s Matějem na zámku doposavad zažil. Přirozeně, upřímně. Co se Matěje týká, snažíme se vycházet. Ta fráze ‚zůstáváme přátelé‘ je zaprvé dost často hodně neupřímná, navíc si myslím, že k ní vede docela dlouhá cesta, než se každý bývalý pár v těch nových botách naučí chodit. Už z nich taky máme pár bolavých puchýřů. Ale snažíme se,“ přiznal Daniel.

„Byl bych přece úplný pitomec, kdybych se o to sám nesnažil. Lehko se mi tam jezdit nebude, ale když se něčeho bojíš, tak si na to sáhni. A vím, proč to dělám,“ dodal Krejčík s tím, že si je dobře vědomý toho, že divadelní festival pro zámek důležitý, jelikož se ze vstupného platí rekonstrukce objektu.

I proto herec odehraje třikrát představení Kalifornská mlha bez nároku na honorář. Na pódiu se objeví právě po boku Matěje Stropnického a dále ho v Osečanech čekají tři reprízy hry Všechny báječné věci, kde hraje sám.

„Myslím, že omladit fasádu furt potřebuje víc zámek než já,“ uvedl a dodal, že nechce být člověkem, co pálí mosty a šlape po všem hezkém, co vzniklo. „Matěj celý léto sám připravil, program, termíny, web, vstupenkový systém, hosty, plakáty…myslím, že je to borec. S obdivem koukám na to, jak se o zámek stará,“ pochválil Krejčík Stropnického.

Daniel Krejčík a Matěj Stropnický spolu byli skoro sedm let a dokonce se společně jako pár zúčastnili reality show Výměna manželek.

Vztah herce a bývalého politika skončil podle informací Blesku kvůli nevěře se ženou, které se měl dopustit šéf Strany zelených.

Matěj Stropnický až do svých devatenácti let randil se ženami a v roce 2017 veřejně potvrdil, že je homosexuál.

Když se Dan a Matěj dali dohromady, ihned se pustili do oprav zámku a pro Krejčíka byl první rok v Osečanech velmi vyčerpávající. V té době totiž zkoušel divadelní hru Dánská dívka v Divadle na Fidlovačce a kvůli neustálému stresu zhubl za dva a půl měsíce o 18 kilogramů. Pár dní po premiéře zkolaboval a s mentální anorexií skončil v nemocnici na kapačkách s umělou výživou.

K tomu se navíc přidaly i další zdravotní problémy. „Měl jsem za sebou třetí zánět močového měchýře, permanentní chřipku, byla mi příšerná kosa, a to i přesto, že jsem měl na nohách troje ponožky, dvoje tepláky, tričko, dvě mikiny, svetr, kulich, šálu a bundu s kožichem. Všechno v místnostech přimrzalo - kartáček k umyvadlu, ručník k věšáku i papuče k podlaze,“ zavzpomínal Krejčík na první zimu ve své knize Nadělení: Příběhy kluka ze zámku.

Související články