Bývalý moderátor se nyní věnuje převážně rozhlasu a divadlu. Dalibor je také vášnivým sportovcem, především běžcem. Svůj sportovní um předvedl dokonce v soutěži StarDance. Stejně jako jeho sestra Adéla se účastnil i show Tvoje tvář má známý hlas.

Strach ze Zemana

Nejvíce na očích diváků byl bezpochyb v době, kdy moderoval se svou sestrou Snídani s Novou. Tehdy jim do pořadu chodili respondenti, které museli vzpovídat. Pro iDNES.cz zavzpomínal na to, který z hostů mu dal nejvíce zabrat. "Když jsme dělali Snídani s Novou, tak tam jsem několikrát za sebou dělal rozhovory s panem Milošem Zemanem. Tehdy nebyl prezident, ale byl to velmi obávaný host," prozradil. Upozornil také na fakt, že vždy na něj zůstala práce, kterou nikdo z kolegů nechtěl dělat. "Dělal jsem rozhovory s celou řadou osobností, které třeba nikam nechodily, nebo si to nějakým způsobem domluvily s někým a byly velmi nekompromisní v přípravě. A to jsem všechno, jak se říká zjednodušeně, vyžral vždycky já. Nikdo to nechtěl dělat."

Sláva devadesátek

Dalibor si moc dobře uvědomoval, že jeho hvězda stoupá vzhůru. Televiza Nova byla v devadesátkách na vrcholu a stejně tak on i jeho sestra. "Ten fenomén televize Nova tenkrát byl monstrózní. Ale hlavně z té naší strany. My jsme opravdu mohli všechno. Co jsme si vymysleli, to jsme tam zrealizovali, jestli to byla písnička, nebo pořad, cokoliv. Byla to opravdu čistá radost. Taková ta devadesátková." O to, aby ho lidé na ulici poznávali ovšem nikdy nestál. Na to, že tato situace jednoho dne nastane ho připravil tehdy jeho slavnější kolega. "Pro mě to byla obrovská psychická náročnost. Byť mi to asi nebudete věřit, ale já bych byl nejradši jezevec schovaný někde v noře. Kolega Pavel Svoboda mi jednou říkal: Neboj, za chviličku tě začnou poznávat lidi na ulici. Já na to: No, to se neboj, to jako vůbec. No a potom to všechno přišlo, a to bylo náročné. Nejenom pro člověka, který na to vůbec není zvyklý a nic takového neočekává. Tenkrát jste se na Nově objevil a za týden vás znali všichni."

Související články