Daisy Lee se svým fanouškům na Instagramu ozvala z Ekvádoru, kde ji čeká netradiční zážitek v podobě šamanského rituálu spojeného s požitím posvátné drogy.

"Jsem na hotelu a zítra začíná velká výprava, kdy mě čeká v dalších dnech nejen ayahuasca, ale i mnoho zajímavých poznání a míst," pochlubila se Karolína Urbanová na sociální síti. Ve stories pak sdílela fotky z příprav na obřad, včetně vaření samotného halucinogenu.

Ačkoliv hvězda porna prezentuje proceduru jako výlet za lepší budoucností, v minulosti již během podobných ceremonií vyhaslo několik mladých životů.

Domů už se nevrátili

Podobně jako Daisy Lee se za rituálem s ayahuascou vydal devatenáctiletý Brit Henry Miller, který po požití nápoje v Kolumbii zemřel. Stejný osud potkal mimo jiné čtyřiadvacetiletého Novozélanďana Matthewa Dawsona-Clark nebo osmnáctiletého Američana Kyla Nolana. Ani ti se z výletu do Peru už domů nevrátili.

S účinky drogy se nedokázal vypořádat také šestadvacetiletý Unais Gomez z Británie, který pod vlivem látky napadl nožem svého kamaráda Joshuu Stevense, jenž se obřadu též účastnil. Při incidentu kvůli několika bodným ranám v břiše a hrudníku nakonec zemřel Gomes.

Jak nebezpečná může tato droga být, dokazuje i příběh Jenniffer Spencer. Namísto očekávaného osvícení, za kterým do Peru letěla, u ní po návratu propuklo silné psychické onemocnění, kvůli kterému nakonec spáchala sebevraždu. Ačkoliv má totiž být jedním z benefitů léčba úzkosti či závislosti, právě u jedinců s těmito poruchami jsou negativní efekty nejčastější. Kromě toho se objevují i případy, kdy samozvaní šamani turisty zdrogovali a poté okradli. Nezbývá než Karolíně popřát mnoho štěstí a doufejme, že se vrátí v pořádku.

Zdroje: BBC, Daily mail, CNN

Daisy Lee rituálem pořádně riskuje

Související články