Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejen Kalivodová: Dagmar Peckové za urážky vrátil úder i Janis Sidovský

Janis Sidovský
Janis Sidovský
Zdroj: Profimedia
Janis Sidovský

Operní pěvkyně Andrea Kalivodová není jediná, kdo si nenechal líbit urážky Dagmar Peckové. Po ní se totiž ozval i hudební producent Janis Sidovský, jehož projekt 4 Tenoři rovněž Pecková urazila. A servítky si rozhodně nebral. 

Operní pěvkyně Dagmar Pecková se rozhodla pojmout své sociální sítě za nástěnku stížností a nezdráhala se přitom urážet nejrůznější umělce. Před několika týdny například se svými fanoušky sdílela rozhořčení nad tím, co vyprodukovalo hudební uskupení 4 Tenoři. „Tohle teď vydává Supraphon! Co furt nějakej Smetana. Kýč nade vše,” napsala Pecková na svém Facebooku a k hanlivému textu přiložila odkaz na novou desku 4 Tenorů. 

Takhle ne!

A zatímco někteří nad jejími výroky mávli rukou, kolegyně Peckové, Andrea Kalivodová, se kapely zastala. „Milí kamarádi! Tak takhle, prosím vás, ne! I když v životě dokážete uspět svojí prací, talentem a vůlí jako tato paní, nikdy prosím své kolegy a jejich práci veřejně nedehonestujte. Být hanlivý, to dokáže každý, ať už má názor jakýkoliv. Pro mě je uměním povzbudit, podržet a navzájem si fandit!” komentovala výroky Peckové. 

Nemá na to vzdělání

Zanedlouho na to se ke Kalivodové připojil i hudební producent Janis Sidovský, který stojí za zrodem 4 Tenorů, a do Peckové, jež jeho projekt drsně zkritizovala, se drsně obul. „Protože dostávám od médií dotazy k útokům paní Dagmar Peckové na adresu mého projektu 4 Tenoři, odpovídám zde, víc se ke kauze nebudu vyjadřovat. Pro nezasvěcené: paní Pecková napsala před časem na svém FB profilu, že jsou 4 Tenoři kýč a pak dále se svými příznivci rozebírala jejich pěvecké kvality,” stojí na začátku reakce Sidovského. 

„Pravdou je, že paní Dagmar Pecková, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, nemá žádné vysokoškolské vzdělání v oboru muzikál, ani, na rozdíl od sólistů 4 Tenorů, za poslední čtvrtstoletí nehrála v žádném světově uznávaném muzikálovém titulu. Projekt 4 Tenoři stojí na hudbě z muzikálů, filmů a na skladbách hitmakera Karla Svobody. Kluci zpívají skladby Bernsteina, Morriconeho, Lloyd Webbera a dalších globálně uznaných autorů s českými texty panů Borovce, Vrby nebo Prostějovského,” dodal ještě producent a své vyjádření zakončil tím, že je pro něj názor Peckové bezvýznamný a mrzí jej, že se operní pěvkyně sama svými výroky shazuje. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky