Dagmar Patrasová a Felix Slováček dlouho patřili mezi nejstálejší páry českého showbyznysu. Manželé spolu mají syna Felixe a dceru Aničku a jejich vztah byl vždy lehce bouřlivý.

Situace ovšem vygradovala ve chvíli, kdy se hudebník nechal zlákat o desítky let mladší malířkou Lucií Gelemovou a začal s ní podvádět svou manželku.

Patrasová milenkou Slováčka velice trpěla, žádost o rozvod ale nikdy nepodala a svému muži stále poskytovala pevné zázemí v dobách, kdy ho potřeboval.

Trpělivost se nakonec Dádě vyplatila a Felix po sedmi letech románek s Gelemovou ukončil a vrátil se domů.

Od té doby se snaží manželé žít poklidným životem, ten ale narušují alkoholové excesy Dády. Ta dle slov svého manžela holduje alkoholu, což dokazují i opakované autonehody, které zpěvačka pod vlivem způsobila.

Podle psychologa Jeronýma Klimeše je největším problémem Patrasové a Slováčka jejich nedostatečná komunikace, díky které nejsou šťastní ve vztahu a zároveň ho ani jeden neumí ukončit.

“Nedávno jsem zrovna jednomu kolegovi říkal, že kdo se neumí dobře sejít, neumí se ani rozejít. A to je, myslím si, dobré vysvětlení pro vztah Felixe a Dády. Princip spočívá v tom, že se lidé nedokáží domluvit a dojít pohodového manželství, ale rozejít se a vše uzavřít je ve skutečnosti psychicky ještě mnohem náročnější, takže nejsou schopni ani toho,” vysvětlil muž, který se věnuje i speciálním rodinným a manželským terapiím.

“Takoví lidé jsou k sobě přitahováni a zároveň zase odpuzováni. Vznikne mezi nimi vlastně to, čemu se mezi křesťany říká nerozlučitelnost manželství,” doplnil renomovaný psycholog.

Problém jsou jejich vztahové zlozvyky

Přesto všechno ale Jeroným tvrdí, že manželé k sobě stále chovají silné city. “Oni se mají rádi, protože jinak by to spolu nevydrželi takhle dlouho. Je zajímavé, že u podobných párů jen málokdy příčinou nesouladu bývá to, že by se neměli rádi. Problém jsou jejich vztahové zlozvyky, kterých se neumí nebo nechtějí vzdát,” popsal zásadní příčinu italské domácnosti známého hudebníka.

“Příčinou může být hulvátství, nedostatek pochopení, naschvály, hašteření, někdy třeba také alkohol, zkrátka celá řada negativních věcí, které si lidé ve vztahu navzájem dělají. Obyčejně si něco provedou a to je od sebe na čas odpudí. Po chvíli ale opět zvítězí láska a oni jsou k sobě znovu přitahováni. A takhle je to stále dokola,” uzavřel Klimeš.

Asi největším problémem ve vztahu Patrasové a Slováčka je Dádin neléčený alkoholismus. „Je to nemoc. Pomalinku se zhoršuje. Člověk, který je nemocný, většinou jde k lékaři. A jsou některé nemoci, jako má Dáda, které ji nenutí k doktorovi jít, tak ona tam nejde a je to horší a horší,“ postěžoval si nedávno Felix Blesku.

„Dáda má svoji hlavu, tvrdí, že nepije. Tak já jí říkám – a co tady ta flaška? A ona, že to není její. Ale je pravda, že vypadá dobře. Má všechno, co by ženská potřebovala mít, a přesto dělá, co dělá,“ sdělil Slováček, který si s Patrasovou sice neví rady, ale přesto s ní dál žije pod jednou střechou.