Dagmar Patrasová si právem vysloužila přezdívku královna dětských srdcí. Byla hlavní hvězdou hned několika pořadů. Netrvalo to dlouho a začala dělat vystoupení pro děti i v koncertních sálech.

Šťastné období

Na období, kdy natáčela pořady pro nejmenší fanoušky, vzpomíná ráda. "Bylo to neuvěřitelné. Děti všechny písničky znaly," svěřila se pro TV Nova.

Nejlepší kamarádkou Dagmar Patrasové byla v jednom z jejich pořadů kamarádka žížala Julie. "Vymyslela jsem si ji, vznikla z písničky Chytila jsem na pasece žížalu," prozradila. Právě její dcera Anna Julie získala jméno po této žížale.

O její hvězdnou kariéru se tak trochu zasloužil i její manžel Felix. Právě jeho napadlo, že by Dagmar mohla natočit album dětských písniček. Populární herečka zanedlouho vydala desku Pasu, pasu písničky.

Roli dětské hvězdy si vysloužila i kvůli pohádkám Koloběžka I. nebo O princezně, která ráčkovala. U hudebních kritiků si za své písně pro děti vysloužila špatné recenze.

Pro Dádu ovšem psali ti nejlepší autoři. Patřili mezi ně Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Ivan Mládek nebo Michael Kocáb, Ondřej Suchý či Jiří Suchý.

Hvězda na roztrhání

Dětské fanoušky si Dáda podmanila milým a laskavým hlasem. Byla hravá a ve svých vystoupeních pro děti skvěle žertovala. Dagmar kvůli své obrovské popularitě přesídlila z televizních obrazovek do koncertních sálů.

„Byl to obrovský úspěch. Najednou jsem měla tolik práce, že na nic jiného nezbýval čas,“ vzpomínala v rozhovoru pro Lidovky. V tu dobu odešla z divadla Semafor. Odmítala i nabídky filmových a televizních studií. To vše na úkor tvorby pro děti.

Děti ji milovaly a muži po ní šíleli. Dagmar ovšem velké sebevědomí nikdy neměla. „Víte, rodiče mě vychovávali ke skromnosti a kladli mi na srdce, abych se nikdy nad nikoho nepovyšovala. Nikdy jsem nedávala najevo, že jsem kočka, protože jsem si tak nepřipadala. Když mě v kostymérně oblékli a udělali mi make-up, možná to tak mohlo vypadat, ale co se mě osobně týče, nikdy jsem se za žádnou krasavici nepovažovala,“ prozradila.

V několika seriálech se nebála svléknout. Například v seriálu Návštěvníci, kde zářila jako vědkyně Emilia Fernandez. Ikonickou je především scéna s delfíny, kde jí skrze tenkou látku prosvítaly bradavky.

Kromě této scény ukázala i obnažené tělo včetně klína v záběru, kde se smyslně koupala v rybníce a pak z něj vylezla na břeh. V té době jí bylo sedmadvacet let. Muži z ní šíleli.

„Dost mě pak naháněli. Pořád mě někdo někam zval. Bylo to až otravné,“ vzpomínala pro Blesk Patrasová.

Související články