Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dagmar Havlová si zajela do Paříže, dojatě tam vzpomínala na zesnulého manžela

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Zdroj: Profimedia
Dagmar Havlová

I když má herečka plné ruce práce s pomocí pro zdevastovanou jižní Moravu, podařilo se jí s přáteli vyrazit na krátký výlet do Paříže. Tam bývalá první dáma zavzpomínala na manžela Václava Havla, kterého městem kdysi sama provázela. Znovu se jí tak vrátily pocity štěstí, které prožívala po boku milovaného muže.

Herečka Dagmar Havlová pochází z Brna, a proto není divu, že se snaží pomoci tornádem zasažené oblasti jižní Moravy. „Nadační, po střechu naložená audinka dovezla do obce Mikulčice na Moravě zásobu potřebého nářadí,“ popsala na sociální síti způsob, jakým se snaží podpořit zničenou část země.

Aby přišla na jiné myšlenky a načerpala tolik potřebnou sílu, využila Havlová nečekanou pracovní pauzu a zajela se podívat do francouzské metropole. „Náhle se udělalo volno, tak jsem toho využila, než se opět nahrne práce. Jsem šťastná, že jsem se sem dostala,“ napsala svým příznivcům Dagmar, pro kterou je Paříž opravdu srdcovou záležitostí.

Můžeme vstřebat energii Paříže

Herečka si prohlédla slavnou Eiffelovu věž, nedávno vyhořelou katedrálu Notre-Dame i známou galerii Louvre, kde je k vidění obraz Mona Lisa. „Neprší, tak si můžeme dovolit vstřebat energii Paříže v ulicích, nabrat si vše, co nabízí,“ pochvalovala si.

Další vzpomínka Havlové patřila jedinečné čtvrti Montmartre. „Mé první kroky míří vždycky sem. Miluju to tady, je to tradice. Mohla bych sedět jen tak a celý den pozorovat lidi a vstřebávat atmosféru města. Hospůdky, uličky, kterými jsem prováděla manžela,“ zavzpomínala Dagmar na jedno z nejšťastnějších období svého života, kdy byla vdaná za dramatika a pozdějšího prezidenta Václava Havla. Společně si užívali cestování v zahraničí, kde se mohli věnovat jen sami sobě.

Byla tam i Halina Pawlowská

„Ach jo! Mně se po Paříži strašně stýská! Pamatuješ, jak jsme tam byli společně v hospodě? Tys pak šla s Václavem ke Kunderovi. Hezké časy to byly…“ připsala komentář k příspěvku spisovatelka a moderátorka Halina Pawlowská, která se ve městě s manželi Havlovými kdysi potkala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU