Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dagmar Havlová pomáhá Moravě: Do postižených oblastí poslala nářadí za statisíce

Dagmar Havlová
Dagmar Havlová
Zdroj: Profimedia
Dagmar Havlová

Ničivé tornádo před nedávnem zdemolovalo velkou část jižní Moravy, lidé se ale semkli a na pomoc poničeným oblastem už vybrali přes miliardu korun. Několik sbírek založily i osobnosti českého showbyznysu a nechyběla mezi nimi Dagmar Havlová, která prostřednictvím své nadace Vize 97 přispěla potřebným statisícovou sumou. 

Nečekané tornádo napáchalo na Moravě miliardové škody a k demolici odsoudilo 180 domů. Stovky občanů přišly ze dne na den o střechu nad hlavou a šest lidí bohužel tragédii nepřežilo.

Nejvíce jsou postižené obce Lužice, Mikulčice, Moravská Nová Ves a Hrušky, ale také Hodonín. K odklízení trosek po ničivém živlu a výstavbě nových příbytků se přihlásily desítky dobrovolníků z celé země, kteří si přejí co nejdříve vybudovat zdrceným rodinám i jedincům jejich domovy. 

Finančními sbírkami přispělo i několik známých tváří ze showbyznysu. Vybrané částky pak dotyční poslali potřebným.

Marek Ztracený přispěl čtvrtmilionem korun

Mezi prvními přišel s benefičním koncertem pro Moravu Leoš Marek. „Benefiční Staré pecky byly okamžitý nápad. Vždyť amfiteátr v Mikulově, kde se budou konat první Staré pecky sezony, je vzdálen od epicentra poničeného tornádem jen několik kilometrů. Proto jsme se rozhodli, že úplně PRVNÍ STARÉ PECKY roku 2021 s diváky budou ještě o den dříve, ve čtvrtek 8. července, a budou benefiční,“ oznámil moderátor na svém Instagramu.

Pomoc nabídl i Marek Ztracený, který poměrně nedávno založil nadaci nesoucí jeho jméno a na Moravu poslal čtvrt milionu korun. „Vůbec si neumím představit, co teď musí prožívat řada lidí, kteří přišli o domov, a hlavně lidí, kteří přišli o své blízké. Jižní Moravu teď čeká dlouhá cesta a chtěl bych, aby všichni zasažení věděli, že na té cestě nejsou sami! Rozhodl jsem se věnovat 250 000 Kč prostřednictvím naší Nadace Marka Ztraceného na pomoc jižní Moravě. Benefičním koncertům se budeme rádi věnovat v budoucnu, ale je mi jasné, že okamžitá pomoc může být pro někoho zásadní,“ napsal zpěvák na sociální síti.

Dagmar Havlová poslala na Moravu nářadí

Dagmar Havlová založila sbírku pro Moravu skrze svou nadaci Vize 97 a suma na kontě rychle stoupala. Když bývalá první dáma naposledy informovala o stavu na účtě, částka se pohybovala kolem 630 000 korun, poté ale byla možnost ještě dál přispívat.

Vybraná suma se tak mohla vyšplhat ještě o desítky tisíc. Na Instagramu pak Havlová prozradila, jak s vybranými financemi naložila.

„Nadační, po střechu naložená audinka dovezla do obce Mikulčice na Moravě zásobu potřebného nářadí,“ sdělila herečka. Díky solidaritě lidí i slavných osobností se budou moci všichni občané poničených oblastí brzy vrátit do svých domovů. 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky