Sympatická herečka patří v současné době k nejlépe oblékaným ženám. Byly ovšem doby, kdy i ona v módě tápala. Časem si i díky pomoci stylistů našla svůj styl oblékání, ideální účes i správné líčení.

Holka z Brna

V průběhu let se z populární herečky stala půvabná a opravdová dáma. Její kariéra začala ve třinácti letech. K umění měla blízko už od dětství.

Její tatínek byl hudební skladatel, starší sestra zase vynikala ve zpěvu. Stala se z ní úspěšná operní pěvkyně.

Dagmar vystudovala v Brně konzervatoř, poté i Janáčkovu akademii múzických umění. Její první působení bylo v Divadle Husa na provázku. Ve svém rodném městě potkala prvního manžela Radvíta Nováka, s kterým má dceru Ninu.

Přesun do hlavního města

Po úspěšně rozběhlé kariéře, kterou nastartoval film Holky z porcelánu, přišla krutá rána. V roce 1980 se s Radvítem rozvedli. V Brně už ji nic nedrželo a přesunula se tak do Prahy, kde získala angažmá v Divadla na Vinohradech.

Svého druhého manžela potkala v září 1989 na večírku v Divadle Semafor. Václav Havel a Dagmar spolu měli tajný vztah už v době, kdy ještě žila jeho první žena Olga Havlová.

V tu dobu se před veřejností skrývali. Vzali se až v roce 1997. Následně Dagmar ukončila své působení v divadle a naplno se věnovala roli první dámy.

Začátky pro ni byly velmi náročné. První roky byla Dagmar pod palbou módních kritiků, kteří jí vyčítali výrazné líčení, nepadnoucí kostýmky a občas i nevhodné účesy. Postupem času dala na rady odborníků a stala se z ní opravdová módní ikona.

Restart kariéry

Další zlom nastal pro Dagmar Havlovou v roce 2011. Zemřel její milovaný manžel Václav Havel. Rok na to za něj převzala cenu Českého lva. Získal ocenění za nejlepší původní scénář k filmu Odcházení.

Úspěchu se dočkala i samotná Dagmar. V roce 2013 získala prestižní cenu TýTý za roli primářky Foldynové v seriálu Sanitka 2.

Postupně se vrátila zpátky i do divadla. Po restartu kariéry zářila v populárních snímcích jako Vlastníci, Šťastný nový rok 2 nebo Dědictví aneb Kurva se neříká.

Od smrti Václava Havla je Dagmar oficiálně sama. Nyní se ovšem postarala o pořádné spekulace, když se objevila na premiéře dokumentu o Václavu Havlovi v doprovodu neznámého muže. Podle Expresu se nejspíše jedná o člověka spojeného s produkcí filmu, nebo zaměstnance Hradu. Muž se s bývalou první dámou potkal až před vchodem do Jízdárny.

Související články