Obě totiž studovaly herectví u Stanislava Zindulky, a ještě navíc obě pocházely z Moravy. Objevily se společně také ve filmu Křtiny. Když se zfilmovalo Havlovo drama Odcházení, měl hlavní roli Josef Abrhám. Ve filmové verzi Žebrácké opery si zahráli Abrhám i Šafránková.

Všichni byli navzájem propojení a s chutí utužovali svá přátelství. To, že Havlová byla její opravdovou přítelkyní, dokazuje i to, jak ji oslovovala. Říkala jí Lilo.

Neměla ráda, když na ni někdo volal Libuško, chtěla, aby jí mnohdy i lidé na place říkali Lilo. Tak ji totiž oslovovali jen ti nejbližší. „Poslední fotka s Lilou a spolužáky z konzervatoře na mé narozeninové oslavě před 2 lety,“ napsala Havlová ke společnému snímku. Informovala zároveň, kde je možné se s filmovou Popelkou rozloučit.

Havlová se ze smrti Šafránkové nemůže vzpamatovat

„Dnes mně volal syn Josef, že mám napsat datum posledního rozloučení pro ty, kdo měli Libušku rádi. Bude to 25. 6. v kostele a na louce kolem kostela sv. Anežky v Praze na Spořilově,“ informovala na Instagramu. Fanoušky následně neochudila o krásné momenty, které s Šafránkovou zažila.

„Ještě jedna vzpomínka na Lilu. Při předávání cen TýTý, kdy jsem byla celá rozbolavělá vnitřně i zevně, čerstvě po operaci štítné žlázy, mi byla velkou oporou,“ píše u jejich společné fotky, kde obě stojí na pódiu.

„Mohla bych sem dávat fotky a psát příběhy, které jsme prosmátě prožily. Třeba na ně vzpomenu v klidnější chvíli. Děkuji ti za ně,“ dodala. Se ztrátou Libuše Šafránkové se jistě vyrovnává jen těžce, jelikož se přátelily téměř celý život.