Co přesně se odehrálo v domácnosti Dády Patrasové na Silvestra, je dosud obestřeno tajemstvím. Jisté je jen to, že zpěvačku odvezla záchranná služba do nemocnice, odkud byla po nezbytném ošetření za pár hodin propuštěna. V médiích se poté objevila informace, že zbytek noci strávila u sousedů, protože byla zrovna doma sama. To ale její manžel Felix Slováček vzápětí vyvrátil. 

V kuloárech se pochopitelně šuškalo o tom, že svou roli zde sehrál alkohol, se kterým to během veselice měla Dáda Patrasová přehnat. Nebyl by to její první podobný úlet, jak dokazuje její loňská dopravní nehoda, při které poslala na vrakoviště svůj Mercedes a poté odmítla dechovou zkoušku. Zda tomu bylo stejně i tentokrát, nejde ale nijak potvrdit a sama královna dětských srdcí má pro svůj zdravotní problém mnohem jednodušší vysvětlení. 

“Zvrtla jsem si kotník. Špatně jsem šlápla, protože jsem vytírala podlahu. A to je celý,” sdělila novinářům následně Dáda a dodala, že i po týdnu ji noha bolí a není to příjemné. Server Aha! nicméně přišel s jinou verzí toho, co se onoho dne odehrálo.

Podle rodinného přítele nalezl Felix Slováček poslední den roku po poledni manželku bezvládnou na podlaze a zavolal sanitku. Ta následně Dádu odvezla do Vinohradské nemocnice, kde mělo být zjištěno, že má umělkyně v krvi velké množství alkoholu, načež byla hospitalizována a dostala infuzi. Hudebník poté prý odjel s tím, že je jeho paní v bezpečí, a vyrazil do Rozvadova, kde měl ten večer koncertovat. To ovšem prý netušil, co bude následovat.

“Felix i děti byli přesvědčeni, že Dáda přenocuje v nemocnici,” uvedl nejmenovaný zdroj s tím, že zpěvačka se ovšem v nemocnici za pár hodin dala do pořádku a poté nečekaně podepsala revers a zamířila domů. Tam měla zjistit, že ji v prázdné vile nikdo nečeká a rozrušeně telefonovala manželovi. “Felix byl z Dády úplně na mrtvici. Jediné, co ho napadlo, bylo zavolat sousedům. Poprosil je, jestli by se o Dádu nemohli postarat, nic jiného také nemohl dělat, že,” dodal zdroj směrem k nezáviděníhodné situaci.

Pochmurné vánoční svátky

Nepříjemná byla pravděpodobně také atmosféra o svátcích v rodině obou hudebníků. Není žádné tajemství, že Dáda Patrasová a její manžel Felix Slováček mají pořádně italské manželství, často jsou spolu ve při a čas tráví mnohdy raději odděleně. Vánoce jsou ale typické tím, že členové rodiny, kteří se u štědrovečerní tabule potkávají, v napjaté atmosféře častěji sklouznou ke konfliktu. V českém mediálním rybníčku se povídá, že podobné to bylo také u obou známých umělců. Kvůli dětem se ale snažili držet vášně na uzdě.

“Na Štědrý den jsme byli pozvaní k synovi. Byli tam vnuci, jeho přítelkyně, Anička s přítelem a jejich pes. Nechtěli jsme kazit atmosféru, a proto jsme se s Felixem začali normálně bavit,” popsala Dáda Patrasová pro web Sedmička. Nálada ale nejspíš ani tak nebyla zrovna pozitivní, a to kvůli vážné nemoci Dádiny dcery Aničky Slováčkové, která již podruhé bojuje s rakovinou. 

Jiří Krampol je z kamarádčiny situace smutný

Pro Kafe.cz o aktuální Dádině situaci promluvil herec a moderátor Jiří Krampol, který se s ní již desítky let přátelí. “S Dádou jsem si dnes telefonoval a o svém zdravotním problému nemluvila. Nepřišlo mi, že by s ní v tomhle ohledu bylo něco v nepořádku,” uvedl známý bavič. 

Veselý telefonát to ale bohužel nebyl. “Myslím, že řada lidí si ani neumí představit, co teď Dáda prožívá. Hodně se trápí kvůli Aničce, je úplně zoufalá a to, jak si do ní každý kopne, jí určitě nepomáhá,” sdělil pro Kafe.cz Jiří Krampol s tím, že i jeho situace velmi trápí.

“Je mi Dády i Felixe hrozně líto. Mají o dceru vážně velký strach, protože její onemocnění je závažné. Hrozně moc bych jim všem přál, aby se Aničce zdraví zlepšilo,” dodal smutně herec.

Související články