“V rozhodnutí byla uznána vinnou a obviněná osoba (D.S.) byla odsouzena pro spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin jí byl uložen peněžitý trest, a to 100 denních sazeb ve výši 2 000 Kč, tj. celkem ve výši 200 000 Kč,” sdělil serveru Novinky.cz místopředseda Obvodního soudu pro Prahu 10 Josef Mana.

Peněžitý trest je specifický tím, že se zároveň s ním ukládá podmínka pro případ, že by se provinilec k placení pokuty neměl. V takovém případě mu soud může nařídit veřejně prospěšné práce, domácí vězení, nebo ho dokonce poslat do výkonu trestu.

Dáda Patrasová se proti rozsudku ani nepokoušela odvolat, a tak již nabyl právní moci. Pro média se přitom ještě před časem snažila obhájit a tvrdila, že za její dopravní karambol mohly buď silné léky proti bolesti zad, případně technická závada na vozidle.

Dáda mohla skončit rovnou ve vězení

K nehodě došlo na pražských Vinohradech, kde královna dětských srdcí nabourala do betonového sloupku a zdemolovala svůj Mercedes. Následně na místě odmítla dechovou zkoušku a poté se zmateně potácela po pražských ulicích, při čemž na ni byl žalostný pohled.

Redakce Kafe.cz se herečku pokusila kontaktovat s prosbou o vyjádření k celé situaci. Telefonní hovor ale Dáda Patrasová odmítla. Její manžel Felix Slováček byl nicméně o něco sdílnější.

“Upřímně řečeno se k tomu asi ani nebudu vyjadřovat, protože nevím, co bych k tomu vlastně řekl. Je to vážně těžké. Snažím se nekazit si náladu. Nic jiného mi ani nezbývá,” sdělil pro Kafe.cz unaveným hlasem.

Bližší podrobnosti sice sdělit s ohledem na rodinné vztahy odmítá, serveru Extra.cz ale přiznal, že se postaral o to, aby jeho paní uloženou pokutu skutečně uhradila. Vzhledem k tomu, že již několikrát zmiňoval, že má Dáda čas od času potíže s pamětí, se nejspíš obával, aby platbu neopomněla a nepotkal ji ještě přísnější trest. “Vím, že těch dvě stě tisíc korun jsme posílali,” sdělil stručně.

Související články