Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dáda Patrasová kvůli nahým scénám kdysi prožila peklo

Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
Zdroj: Profimedia.cz
Dagmar Patrasová

Její jméno zná snad každý a do diváckého povědomí se zapsala množstvím významných rolí. Dáda Patrasová oslavila neuvěřitelné 65. narozeniny. V životě se díky filmům dostala mezi českou hereckou smetánku a byly časy, kdy jí spousta mužů ležela u nohou. Pořádný chaos způsobila ve chvíli, kdy se v seriálu Návštěvníci svlékla. 

Herečka Dáda Patrasová si během svého života dokázala vybudovat skvělou kariéru, a přestože se v posledních letech na stříbrném plátně neobjevuje, její jméno v zapomnění rozhodně neupadlo. Těžko uvěřit tomu, že před pár dny oslavila své pětašedesáté narozeniny. Právě při té příležitosti herečka zavzpomínala na nejdůležitější momenty svého profesního života, které ji vynesly až na samotný vrchol. 

Před kamerou poprvé v 10 letech

Herectví Dádu lákalo již od dětství, brzy tak začala hrát ochotnické divadlo. První filmová nabídka přišla v jejích deseti letech, kdy se objevila v roli chudého dítěte v Rodinné poště. Malá Dáda byla nadšená, později však zjistila, proč si ji filmaři vůbec vybrali. „Byla jsem hubená a kolenatá. Myslela jsem, že si mě přišli vybrat, protože jsem na školním hřišti vyhrála závody, ale potřebovali dítě, které vypadalo zuboženě,“ popisovala Dáda pro Blesk svou první filmovou zkušenost.

Zanedlouho následovaly další pracovní nabídky, jež Dáda hrdě přijímala. Ten pravý filmový svět se jí ale otevřel až poté, co ztvárnila zavražděnou dívku ve snímku Smrt stopařek. Z natáčení si však odnesla několik modřin na krku. Během scény škrcení totiž vyhecovala polského kolegu Marka Perepeczka, jenž ztvárnil brutálního vraha, aby se do scény skutečně vžil. A ten to udělal. 

Nahé scény způsobily šílenství

Na samém vrcholu kariéry se Dáda Patrasová nacházela v osmdesátých letech, kdy skutečně přecházela z jedné role do druhé. Tehdy také natočila snímek Vrchní, prchni!, ve kterém má veleznámou scénu, v níž se sprchuje v šatech, přičemž odhaluje svůj hrudník. Původně měl ale být záběr ještě více nahý, Dáda totiž neměla mít pod šaty ani kalhotky. „Scénu vymyslel Láďa Smoljak. Uprosila jsem ho, že si kalhotky nechám. Později mi to vyčítal, litoval,“ prozradila Blesku herečka. 

To pořádné šílenství ale spustila až scéna z populárního seriálu Návštěvníci, ve které Dáda coby Emilia Fernandez vylézá nahá z vody. Muži po ní zkrátka toužili! „Bylo to tehdy až otravné. Pořád mě někdo naháněl,“ postěžovala si Dagmar, která byla v té době již šťastně zadaná. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky