V 80. letech byla kariéra Dády Patrasové slibně nastartovaná a pohledná herečka platila v tehdejším Československu za sexsymbol. Není proto divu, že se kolem ní motala řada mužů. 

Její první velká láska ale skončila tragicky. Její přítel Jiří Štaidl totiž tragicky zahynul v mladém věku. 

“Bylo mi sedmnáct, jemu devětadvacet. Přede mnou chodil s krasobruslařkou Hanou Maškovou, pak s Ivanou Zelníčkovou. S ní se ale pořád hádal. Do Zelníčkové jsem se nějak prolnula já,” popsala umělkyně ve své knize Fenomén Dáda. 

Na sedadle smrti měla sedět Dáda

Jednoho dne ale došlo k nečekané události. “Jirka mi volal a chtěl, abych s ním jela do Jevan. Měl nové auto – Renault 17 – a rychlost vyhnal na sto sedmdesát. Bohužel mu vjel do silnice náklaďák,” prozradila smutně Dáda pro Blesk. Kdyby mu tehdy schůzku na poslední chvíli neodřekla, seděla by na místě spolujezdce a pravděpodobně by byla také po smrti. 

Dalším mužem, který byl pro ni skutečně osudový, byl hudebník Michal Kocáb. S tím se potkala na hudební konzervatoři a byla to láska jako trám. 

“Byla to moje spolužačka, byl jsem do ní těžce zabouchnutý. To byla hezká holka. Je. Chodili jsme spolu a pak přišel nějaký frajer se saxofonem a bylo po srandě,” přiznal Kocáb v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. 

S Michalem Kocábem randila dvakrát

Dvojice se k sobě jednou vrátila, a to v roce 2000, kdy již umělkyně byla za onoho frajera se saxofonem, tedy Felixe Slováčka, vdaná a měla s ním dvě děti. Také on byl ženatý. Nakonec se ale rozhodli, že nechtějí nikomu zlomit srdce, a tak vztah ukončili. Dodnes jsou ale dobrými přáteli. 

Poměr měla Dáda Patrasová také s režisérem Ladislavem Smoljakem, který ji obsadil mimo jiné do úspěšné komedie Vrchní, prchni. Zatímco ona byla tehdy nezadaná, na straně jejího partnera byla drobná překážka v podobě manželky. 

“Láďa byl můj učitel, ukazoval mi, jaký je život, a udělal ze mě filmovou hvězdu. Nemám se za co stydět, byla jsem v tu dobu svobodná a volná a jeho manželství, jak se mi tehdy svěřil, bylo před rozpadem. Nakonec se pak také rozvedl. Milovala jsem jeho osobnost, měl pro mě obrovské duševní charisma. Hodiny jsme spolu proklábosili. S ním jste si mohli povídat úplně o všem,” vysvětlila umělkyně ve své biografii. 

Ital Vito si na ni počkal 18 let

Hojně diskutovaným byl také její vztah s italským podnikatelem Vitem. Ten je o třináct let mladší a dlouhé roky byl jednoduše rodinným přítelem. Na herečku si ale dlouhou dobu myslel. 

Potkali se již v roce 1998, kdy byla Dáda s rodinou v Itálii na dovolené. Než se ale Vito osmělil a vyjevil své milované svoje city, čekal dlouhých osmnáct let. Byl to nejspíš vztah Felixe Slováčka s mladou výtvarnicí Lucií Gelemovou, který přiměl Dádu, aby s ním navázala vztah. 

Dvojice se střídavě navštěvovala tu v Praze, tu v Itálii. Sympatický podnikatel dokonce plánoval pro svou lásku koupit ve své vlasti dům. Nakonec se ale jejich vztah rozpadl. Co přesně za rozchodem stálo, se neví, pravděpodobně ale Dáda Patrasová románek ukončila v době, kdy se jí opět podařilo udobřit se svým záletným manželem.

Související články