Kariéra populární komičky začala, jak tomu často bývá, úplnou náhodou. Dlouhou dobu totiž Lenka Plačková toužila být lékařkou, a tak studovala gymnázium. 

Po maturitě ale potkala hudebníka Ivana Mládka, a to navždy rozhodlo o tom, jakým směrem se bude její kariéra ubírat.

Známého humoristu Ivana Mládka osobitá Lenka přesvědčila, aby ji nechal vystupovat se svým souborem. Za nějakou dobu si mladá dívka získala jeho důvěru natolik, že se mohla stát dokonce stálou členkou souboru Banjo Band Ivana Mládka. 

Věnovala se také herectví

V roce 1994 se poté dostala do již zmíněné legendy televizních estrád, tedy do pořadu Čundrcountryshow. V něm vystupovala mimo jiné také s legendárním Ivo Pěšákem.

Svůj talent ukázala dále v pořadu Carusošou a novém projektu Ivana Mládka - Country estráda. Několikrát vystupovala v rámci televizních silvestrovských show, poté svou pozornost ale přesunula také k více klasickému herectví. 

S Ivanem Mládkem, který je prakticky jejím “věčným kolegou”, si zahrála v seriálu Cyranův ostrov, který pojednává o zchudlé šlechtické rodince. Zahrála si také v sitcomu Noha 22, který se zase zabývá prostředím zdravotnictví. 

Kvůli manželovi se vzdala jména

S kapelou Banjo Band stále čas od času vystupuje, a to nejen v Česku, ale také v zahraničí. Nějakou dobu po svatbě s hudebníkem Tomášem Hrajem vystupovala stále pod svým dívčím jménem, musela od toho ale upustit. 

“Dcera totiž slyšela, že se představuju jako Plačková, tak se tak také začala představovat. To se ale nelíbilo tatínkovi, tak jsem své rodné příjmení dala pryč,” vysvětlila Lenka Hraj Plačková v rozhlasovém pořadu Tobogan, že se její muž kvůli tomu cítil divně.

Až na tuto drobnou neshodu má ale se svým manželem Lenka Hraj Plačková skvělý vztah a v partnerovi nachází potřebnou oporu. Jedním z důvodů je to, že sám je rovněž hudebníkem. Vystupuje s kapelou Blues Bazar Praha.

Brýle jejímu zraku neuškodily

Brýle jako dna od sodovky, ve kterých vystupovala vcelku pravidelně, ve skutečném životě pochopitelně nenosí. Není ale proto divu, že ji bez ní fanoušci často nepoznávají. 

Během natáčení skrze speciálně upravené brýle prakticky neviděla před sebe dál, než na třicet centimetrů, a to ještě v lepším případě. Někdy tak například kolegům shazovala hudební nástroje a působila řadu jiných kalamit.

Obavy si dělala také o to, aby jí komická rekvizita skutečně nepoškodila zrak. Za tímto účelem se dokonce vydala k očnímu lékaři, aby brýle odborně posoudil. Podle specialisty však naštěstí pár minut při natáčení nemohlo ničemu uškodit.

Související články