Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co dnes dělá plavovlasý blesk Ján Pivarník?

Zdroj:

V roce 1976 se stali fotbalisté Československa v Bělehradě překvapivě mistry Evropy. Z té doby se traduje především penalta Antonína Panenky ve finálovém rozstřelu s Německem, méně se vzpomíná na ostatní hráče. Třeba na výborného pravého obránce Jána Pivarníka (64).

Vynikal rychlostí, byl skvěle technicky vybavený, posílal na milimetr přesné přihrávky. A také měl díky své plavé hřívě spousty obdivovatelek.

Předběhl dobu

Pochází z Cejnova u Trebišova. I když s fotbalem začal docela pozdě, bylo znát, že má výjimečný talent.

„Nedovedl jsem si život bez fotbalu představit,“ vrací se o několik desetiletí zpět, kdy se stal trenérem. Po angažmá u několika evropských klubů se vydal na Arabský poloostrov, kde nakonec strávil s přestávkami čtvrt století. Začátky v exotickém prostředí ovšem nebyly jednoduché.

„Fotbalisté měli špatnou fyzičku, takže jsem je třeba vyhecoval, že si to rozdáme ve sprintu…“ A mladíčci jen zírali: „Jak je možné, že mu nestačíme?!“

Kuvajt, Saúdská Arábie, Omán… -všechno štace, kde jsou velké peníze, ale také netrpěliví šejkové, kteří chtějí výsledky nejpozději hned. Prosadit se zde můžou opravdu pouze špičkoví koučové. Takoví, jako je jeden z bělehradských hrdinů Ján Pivarník.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky