Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Eastwood očima svých dětí: Někdy to bylo peklo, ale naučil nás důležitou věc

Herec Clint Eastwood.
Herec Clint Eastwood.
Zdroj: Profimedia.cz

V průběhu své úžasné 65leté hollywoodské kariéry se Clint Eastwood dočkal mnoha přezdívek. Muž beze jména. Dirty Harry. Samson (tak mu říkali sestřičky v porodnici kvůli jeho extrémním rozměrům po narození - vážil totiž přes 5 kilogramů). Jak ale slavného herce vnímají vlastní děti?

„Je to jen táta,“ popisuje hollywoodskou legendu Alison Eastwood, jeho nejstarší dcera. "Křičel na mě, když jsem zlobila, zuřil a dával mi co proto. A byl na druhou stranu opravdu milý a podporující, když jsem se snažila dělat něco dobrého. Na obrazovce je Clint známý drsňák, často je ve filmech tím, kdo bere zákon do vlastních rukou, ale v reálném životě je bezstarostný,“ dodává Alison. „Pravděpodobně až příliš bezstarostný. Ale neříkejte mu to!“ smála se, když otce popisovala v rozhovoru pro americký magazín Closer.

A podobně otce vnímá i pět jejích sourozenců. Veřejně o tom ale z rodiny kromě Alison mluví jen Scott Eastwood, jehož hvězda v posledních letech výrazně stoupá. "Styl rodičovství, kdy se spíš drží stranou, praktikoval u všech svých dětí. Jeho fanoušci znají spíš tu filmovou Clintovu stránku, a tak mu to vyhovuje," vysvětlila Alison.

Clint je v rodičovství zastáncem hesla "Laissez faire" (nechte činit, nechte plynout) hlavně proto, že u dospívání svých dětí často nebyl. "Hodně jsem kvůli práci cestoval po celém světě," říká Clint, který si šest dětí pořídil s pěti různými ženami. "Nebyl jsem vždycky tak dobrý rodič, jak jsem mohl být, ale nikdy jsem neutíkal před zodpovědností ani před členy své rodiny. Jsem pyšný, že jsem nedílnou součástí jejich života.“

Cestoval po celém světě

Clintův syn Scott Eastwood, vycházející hvězda a pravděpodobný otcův nástupce, se slovy sestry souhlasí. "Byl pryč, protože pracoval," vzpomíná herec, který vyrůstal se svou matkou Jacelyn Reevesovou na Havaji, dokud nešel na střední školu do Hollywoodu, aby byl otci blíž. "Ale i když nebyl se mnou, vždycky se o mě staral a zajímal." Nejdůležitější věc, kterou se Clint snažil všem svým dětem předat, je přístup, který zdědil od vlastního otce - a tím je vyjímečná pracovní morálka.

Rady slavného otce

"Někdy to bylo peklo, ale naučil nás důležitou věc. Táta mě naučil, že ať už děláš cokoli, dělej to nejlépe, jak dokážeš," říká Scott o slavnějším tátovi. "Buď co nejlepší v tom, co můžeš udělat pro konkrétní práci, kterou máš na starosti. To mě provází celý můj život. “

Dokonce i poté, co vyhrál Oscary za režii Nesmiřitelných v roce 1992 a v roce 2004 za Million Dollar Baby, se Clint neustále pokouší zlepšovat. „Mnoho lidí, když odejdou do důchodu, prostě přestanou žít a o něco se snažit, tomu se chci vyhnout,“ svěřil se Eastwood senior v jednom z rozhovorů.

Jablka nepadla od stromu daleko...

Clintova životní filozofie se v jeho dětech neztratila. "Jen dělám, co dělá on - snažím se pořád zlepšovat," přiznává Scott. "Nemůžete se pořád ohlížet zpátky nebo přemýšlet o minulosti až příliš. Vždycky říkal, jen pořád natáčej filmy. A doufej, že se povede pár dobrých. “

Scott není jediný Eastwood, který následoval svého otce v umělecké profesi: Alison je herečka a režisérka; její starší bratr, Kyle, je hudebník, který dělal hudbu k některým z filmů svého otce; a Clintova dcera Francesca se objevila v jeho filmech True Crime a Jersey Boys.

Je zajímavé, když se podíváte na muže a jeho otce. Čtete tam stejné rysy a dost často vám to dá jasnou představu o tom, jak bude dotyčný vypadat za pár desítek let. V případě Scotta a Clinta Eastwoodových je to zcela v pořádku. Je zajímavé, když se podíváte na muže a jeho otce. Čtete tam stejné rysy a dost často vám to dá jasnou představu o tom, jak bude dotyčný vypadat za pár desítek let. V případě Scotta a Clinta Eastwoodových je to zcela v pořádku. Zdroj: Youtube

Možná není divu, že to tak je, protože Clint často bral děti na natáčení. "Můj bratr Kyle a já jsme vyrůstali při sledování jeho práce," vzpomíná dcera Alison. "Chtěl mě v dětství nechat dělat aspoň klapku před kamerou."
A děti se na tatínka jezdí rády dívat dodnes. "Letěl jsem do Gruzie, abych viděl, jak pracuje na snímku Sully," říká Scott o dramatu z roku 2016 s Tomem Hanksem v hlavní roli. "Snažil jsem se vždycky využít každé příležitosti, abych se od táty mohl naučit co nejvíc."

Hodně spánku, hodně víry

Když Alison poprvé zkoušela prorazit jako režisérka, měl pro ni Clint jednoduché rady. "Dbej na to, aby ses pořádně vyspala, protože to budeš potřebovat, " řekl jí. "Dodal ještě, ať věřím v to, co dělám, nenechám se rozptýlit a neztrácím víru. "

I syn Scott, který se zatím věnuje herectví, neskrývá, že by se po vzoru otce také rád podíval na filmovou práci z druhé strany kamery: „Určitě mám touhu dělat vlastní filmy jako on. Když máte tu pozici, je to velká výhoda. Pokud si nevytváříte vlastní materiál, bojujete jen o to, co nabízejí ostatní. “

Clint Eastwood s rodinou. Clint Eastwood s rodinou. Zdroj: Profimedia.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU