Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Claudia Cardinale (82): Jak žila a jak vypadá slavná kráska nyní?

Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
Zdroj: profimedia
Claudia Cardinale

Claudia Cardinale dobyla svět, i když byla kvůli svému chrapláku často dabována. Byla hvězdou především spaghetti westernu Tenkrát na Západě. Za pár dní oslaví tato ikona 83. narozeniny. 

Claude Joséphine Rose Cardinale, kterou všichni známe jako Claudii Cardinale, čekají 15. dubna 83. narozeniny. Narodila se do rodiny železničáře a nikdo neočekával, že se stane herečkou. 

Vystudovala lyceum a chystala se na kariéru učitelky. Vyhrála však tuniskou soutěž krásy, a díky tomu odcestovala na filmový festival do Benátek.

Tam si jí všiml producent Franco Cristaldi, který z ní chtěl udělat hvězdu. Dokonce jí pomohl utajit těhotenství, aby nepřišla o svou kariéru. Claudia rostoucí bříško maskovala v korzetech, dokud to šlo. Pak se stáhla z veřejného života. Tajně porodila a syna dala na výchovu své matce. Ten dlouhá léta netušil, že jeho matkou je Claudia.

Nesměla se ostříhat ani ztloustnout

Začala zase pracovat s Cristaldim, který pro ni připravil velmi nevýhodnou smlouvu. Nesměla si nic dělat s vlasy, přibrat ani kilo a podobné věci. Nakonec si ji slavný producent dokonce vzal. 

Manželství jim vydrželo devět let, ale Claudia v něm prý nebyla šťastná. Nakonec ho ale byla schopná opustit až kvůli režisérovi Pasqualemu Squitierimu. S tím má dceru Claudii, která se jí narodila až po čtyřicítce. Nikdy se však nevzali.

Claudia se stala idolem mužů po celém světě, spolu se Sophií Loren a Ginou Lollobrigidou patřila mezi sexsymboly. Točila s Federicem Fellinim nebo Sergiem Leonem. Pletky prý měla s velkými hvězdami, jako byl Alain Delon, Jean-Paul Belmondo či Marcello Mastroianni.

Ocenění a herecký vývoj

Proslavila se především filmem Tenkrát na Západě a za svou dlouholetou kariéru získala řadu filmových ocenění, jako například Čestného Zlatého lva na MFF v Benátkách nebo Čestného Zlatého medvěda na MFF v Berlíně. V roce 2011 byla časopisem Los Angeles Times jmenována mezi 50 nejkrásnějšími filmovými herečkami všech dob. V roce 1995 vyšla její autobiografie. S přibývajícím věkem začala inklinovat k postavám hrdých, nepřístupných žen, pojatých ovšem s neměnnou pózou, dekorativní elegancí a vnější popisností.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky