Cindy Crawford: Své pihy se nikdy nevzdala, i když jí mohla zhatit kariéru

Cindy Crawford
Cindy Crawford

Cindy Crawford je ztělesněním krásy, odvahy a dravosti. Stejným směrem se vydala i dcera Kaia, o které se tvrdí, že je její věrnou kopií.

Mezi špičku

Rodačka z Illinois, která letos oslavila 53. narozeniny vystoupala ke hvězdám bez větších peripeteií. V šestnácti letech si ji vyhlédl lapač talentů a hezkých tváří a o pár měsíců později už podepisovala smlouvu s modelingovou agenturou Elite. I přes raketový vzestup nezanevřela na vzdělání a poctivě navštěvovala střední školu. Cindy, která se na prahu dospělosti stále nedokázala rozhodnout, je-li pro ní modeling to pravé ořechové, přihlásila se ke studiu chemického inženýrství. Po půl roce už ale měla jasno a univerzitě dala nadobro sbohem. Možná ji přesvědčily úspěšné kampaně pro Cosmopolitan, Allure, Vogue, Elle, Gianni Versace, Escadu nebo extrémně úspěšná reklama na Pepsi.

V roce 1988 dostala první nabídku focení pro Playboy a neodmítla. Stejně tak o deset let později, kdy byly snímky o dost pikantnější a rozpalovaly na dálku. Sebevědomí a zkušenosti jsou stejně žhavé jako její tělo.

Dostala se mezi špičku, která pravidelně korzovala po mole těch nejvyhlášenějších návrhářů a dostávala muže do varu. Jejímu kouzlu v roce 1991 podlehl i slavný lamač srdcí Richard Gere. Německý herec ale po boku dračice dokázal žít jen čtyři roky. To Rande Gerber ukázal ostřejší lokty a v manželství se Cindy je i přes nepříjemné kauzy o sexuálním obtěžování už přes dvacet let.

Cindy Crawford patří do zlaté éry modelek.

Dnes už je Cindy zasloužilou matkou dvou modelingových nadějí, živoucí legendou a ambasadarkou charitativních projektů, kterým vévodí ten na podporu leukemie (právě tato nemoc vzala život v pouhých čtyřech letech jejímu bratrovi).

Piha jako odlišnost

Znaménko nad horním rtem jí v začátcích komplikovalo cestu vzhůru, ale na radu starších a zkušenějších ho nakonec přijala jako svou specialitu. Matka jí výslovně zakázala jít na odstranění. A vyplatilo se. Vzpomeňte, kolik žen si malovalo nejen v devadesátkách slavnou "pihu krásy"?

Sama tehdy několikrát zdůraznila, že doufá, že ve svých padesáti letech bude se svým vzhledem nadobro smířená.

Dokonalá kopie?

Kariéra Cindy Crawford stále trvá. Chce-li zavzpomínat, nemusí se dívat do zrcadla, stačí letmý pohled na dceru Kaiu, která se prodrala stejně jako její matka mezi pár nejlepších a konkuruje takovým hvězdám jako je Kendall Jenner, sestry Hadidovy nebo Hailey Bieber.

Jen je bohužel obětí tlaku zvenčí a hubne a hubne. Její nohy připomínají tyčky a zdravé postavě se na hony vzdaluje. To je jediná odlišnost, se kterou její matka bojovat nemusela. Cindy si totiž na sošné figuře vždycky zakládala.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky