Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cindy Crawford: Comeback topmodelky

Cindy Crawford: Comeback topmodelky
Cindy Crawford: Comeback topmodelky
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Když si v šestnácti přivydělávala jedna americká holka jménem Cindy sběrem kukuřice, šel kolem místní fotograf. Jeho náhodná fotka rozhodla o osudu dívky, která se měla původně stát chemickou inženýrkou.

Stala se topmodelkou, která září i po svých nedávných pětačtyřicátých narozeninách. Ti nepříliš sběhlí v modelingu Cindy Crawford poznají jednoduše, má unikátní pihu nad horním rtem, která ji proslavila…

Krásná i v převleku za prezidenta

Tmavooká holčička se narodila manželům Jennifer a Johnovi Crawfordovým 20. února 1966. Rok po vzniku fotky z regionálního tisku vyhrála prestižní modelingovou soutěž Elite Model Management's Look of the Year. Cindy, s výškou 175 centimetrů, mírami 86-65-91 cm, hnědýma očima a krásnými čokoládovými vlasy, měla všechny předpoklady pro modeling. V Chicagu, pod hlavičkou mateřské agentury Elite, začala také její kariéra, a to právě v okamžiku, kdy ukončila středoškolské vzdělání a měla se vydat na vysokou. Střelka kompasu osudu se ale rychle otočila a Cindy, především mezi 80. a 90. léty, patřila mezi nejžádanější modelingová jména světa.

Její půvabná tvář se objevovala na světových titulech časopisů s módou a životním stylem: Vogue, People, Elle nebo Cosmopolitan. Sezonu před oficiálním ukončením kariéry stoupl počet obálek, na kterých se Cindy objevila, na čtyři stovky! Velmi unikátní mezi nimi je obálka časopisu George s Cindy v převleku za George Washightona (1995).

Jak Cindy Crawford pečuje o pleť? Podívejte se zde.

Podle americké asociace, specializované na tisk, patří podle hodnocení z roku 2004 mezi nejlepších dvacet obálek za posledních 40 let... Podle jiného média, Playboye – pro nějž Crawford pózovala dvakrát (v letech 1988 a 1998 nahá), se topmodelka s magickým monogramem CC umístila mezi stovkou nejvíc sexy žen 20. století. V roce 2002 ji časopis People zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí světa.

Cindy dlouhé sezony předváděla na světových molech, plula na přehlídkách Versaceho, Escady, z kosmetických gigantů si ji oblíbili Revlon a Maybelline. V roce 1987 vytvořila otevřenou zpověď v dokumentu Michaela J. Foxe The Secret of My Sucess (Tajemství mého úspěchu) a hned poté si také hrála ve videoklipech Jon Bon Joviho nebo George Michaelse. Hlavní hereckou úlohu si zahrála až v roce 1995 ve filmu Jako štvaná zvěř vedle Aleca Baldwina, ale ta ji mezi světové filmové hvězdy nevynesla.

Odchod na modelingový „vejminek“

Cindina šokující Versaceho rudá roba, ve které oslnila na Oscarech v roce 1991, se stala nejvíc kopírovaným modelem roku. Asi v polovině 90. let začala vznikat domácí fitness videa se Cindy v hlavní roli, která vracela ženy i mladé matky do formy nejen pro běžný den, ale také po těhotenství. Popularitou nahrávek převzala „CC“ štafetu od herečky Jane Fondové a v ničem si nezadala ani v porovnání s jejím obchodním úspěchem. 

Modelčino jméno se často objevuje v souvislosti s charitativními činnostmi, podporuje zejména léčbu a výzkum leukémie. Její čtyřletý bratr zemřel právě na tuto diagnózu. Cindy se dvakrát provdala, jejím prvním manželem byl slavný americký herec Richard Gere (1991 - 1995), tři roky po rozvodu se provdala za Randeho Gerbera, se kterým má syna Presleye Walkera (1999) a dceru Kaiu Jordan (2001).

Comeback ve zralém věku

Cindy Crawford zářila nejvíc spolu se světovými topmodelkami Naomi Campbell, Claudií Schiffer, Lindou Evangelistou, Christy Turlington, Elle MacPherson – a uchvacovala svou ženskostí, svůdnými křivkami. Její tělo nebylo nikdy nepřirozeně hubené… Dokázala se prosadit, přesto že nesplňovala „normu pro americkou krásku“, modrookou a blonďatou. I když profesionální modeling opustila v roce 2000.

  • Jak sama tvrdí: „Někdy mě chytí záchvat a říkám si: kéž bych uměla vrátit čas. Ale pak se podívám na manžela a na své dospívající děti a to se pak člověk lépe smiřuje i s nemilosrdnými zákony gravitace.“

Stále se objevuje v nejrůznějších projektech. Například pod názvem Cindy Crawford Home Collection představila novou řadu nábytku vyráběného společností HM Richards Inc. a později nábytkovou řadu u firmy Raymour & Flanigan.

A letos se Cindy Crawford vrátila k modelingu, když se objevila na obálce mexického vydání Vogue (květen 2011). Její silueta i tvář vypadají stále božsky.

Dnes pětačtyřicetiletá matka dvou dětí nezapomněla nic ze sexy póz, kterými léta ohromovala muže všech věkových kategorií. Podle ohlasu na její kampaň obuvnické značky Deichmann (Collection by 5th Avenue) Cindy do „starého železa“ rozhodně nepatří. Společnost Deichmann zdůvodňuje spolupráci s charimastickou Američankou, která trvá již od roku 2009, tím, že její billboardy a spoty jsou vždy velmi úspěšné, Cindy „je přirozeně přesvědčivá a klienti jí důvěřují.“

KAFE.cz zjistilo

Dcera Kaia Jordan je velmi podobná své matce (má stejné rysy a krásné temné oči), oblíbila si, podobně jako Cindy, úzké džíny s koženou bundou - a měla by prý start do modelingu již teď zajištěný…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky