Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Královská chůva Maria Borrallo: Co obnáší péče o George, Charlotte a Louise?

Zdroj: Profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (18)

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že být chůvou královské rodiny není zrovna procházka růžovým sadem a ani to, že tato pozice vyžaduje opravdu velice zvláštní vzdělání a schopnosti. Co vás ale možná překvapí je množství požadavků, co musí taková královská chůva zvládat. 

Vzdělání: Královské chůvy musejí mít opravdu speciální vzdělání a mají svou vlastní univerzitu Norland Collage. Tam se učí nejen do hloubky psychologii, ale i historii, jazyky, etiketu, sociologii. Zkrátka vše, co je potřeba umět, když chcete pracovat u královské rodiny. Chůva totiž doprovází rodinu naprosto všude, stoluje s rodinou, komunikuje s rodinou a musí ovládat dokonale formální angličtinu, tak jako celá královská rodina. 

Péče o děti: Tu chůvy trénují několik let s robotickým dítětem. Každá chůva má svého vlastního robota a není výjimkou, že jejich robůtek začne křičet uprostřed noci. A chůvy musejí i po několika hodinách učení, testech a dalších činnostech v noci vstát a postarat se o něj. Jako kdyby bylo skutečné. 

Ochrana: V té jsou chůvy trénované opravdu pečlivě. Ačkoli vystupují jako jemné, něžné a ženské, do křížku se s nimi dostat nechcete. Roky se trénují v karate, judu a dalších bojových sportech. Aby dokázaly ochránit děti i celou královskou rodinu. Nesmějí mít zbraně, proto ovládají několik bojových sportů najednou. 

Řízení: Královské chůvy by v autě porazily i kluky z Rychle a zběsile. Jejich řidičské schopnosti jsou povinně na úrovni téměř automobilového závodníka, aby dokázaly reagovat v různých neobvyklých situacích. Jak vypadá závěrečná zkouška z řízení? Projíždění kruhového objezdu smykem není výjimkou. 

Jedna chůva pro všechny: Ačkoli by si britská královská rodina mohla dovolit deset chův pro každé dítě, je pravidlem, že jedna chůva se stará o všechny děti. To proto, aby sourozenci byli vždy spolu a měli od chůvy všichni stejné návyky. Chůva malých princátek od Kate a Williama je Maria Borrallo, původem Španělka, kterou si rodina vybrala, když bylo Georgovi osm měsíců a od té doby se od dětí nevzdálila. Princ George se od ní dokonce již učí španělsky. 

Je to člen rodiny: Pravděpodobně jeden z důvodů, proč chce být někdo chůvou u královské rodiny. Berou vás jako člena rodiny. Žijete v Buckinghamském paláci, jíte u jednoho stolu s královnou, dostáváte od královny dárky k Vánocům atd. Zkrátka chůvy jsou velice privilegované a královská rodina si jich velice váží. 

Tajemství jsou povinnost: Když nastupuje do služby nová chůva, podepisuje několikastránkový dokument, který praví, že nikdy v životě neprozradí žádné tajemství, které by v Buckinghamském paláci zaslechla. A že toho slyší hodně! 

Žádné násilí: To je také část úmluvy a občas se může zdát těžko splnitelná. Za žádnou cenu nesmíte královské dítko plácnout. A to ani, kdyby se stavělo na hlavu a odstrkovalo ušima. Dokonce není povoleno ani dítě drsněji vzít za ruku. Naštěstí jsou George a Charlotte dobře vychovaní a na veřejnosti ještě neudělali žádnou scénu. 

Nenahrzovat rodiče: To je úplně první a základní pravidlo, které se královské chůvy učí od začátku. Mít vyrovnaný vztah k dětem a nenahrazovat jim rodiče. Jakmile je to možné, nechat koupání a ukládání do postýlky na rodičích a vědět, kdy se vzdálit. To je jedno ze základních umění královských chův, které dokonale ovládají naprosto všechny. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky