Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chuck Norris je všude!

Chuck Norris je všude!
Chuck Norris je všude!
Zdroj: Profimedia.cz

Díky reklamám jednoho mobilního operátora se hvězdou Vánoc bezesporu stal americký herec Chuck Norris (70).

Legenda o bojovníkovi

Zatímco pro střední a starší generaci je tohle jméno naprosto profláklé, mladší se možná ptají, kdože tenhle chlapík vlastně je. Spíše než některý z jeho filmů totiž znají jeden z mnoha vtipů, které o něm kolují, či legendu o bojovníkovi, který vždy zvítězil nad zlem. Pojďme si tedy připomenout, kdože je ten neohrožený Chuck Norris, který „napočítal už dvakrát donekonečna“, „umí prásknout otáčivými dveřmi“ a „rozbrečí i cibuli“...

Božský Chuck Norris

Narodil se 10. března 1940 v Oklahomě jako Carlos Ray. Jeho matka byla Irka a otec indián. Po střední škole se dal k vojenskému letectvu a sloužil v Koreji. Právě tady poprvé přičichl k asijským bojovým uměním, kterým se pak začal věnovat profesionálně. Koncem 60. let už měl 32 škol karate, jedním z jeho žáků se stal tehdy už slavný herec Steve McQueenn (†50), který ho přivedl k filmu.

Proč rozbrečí i cibuli?

Hereckou kariéru Chuck odstartoval v roce 1968 menší rolí ve filmu The Wrecking Crew. Pak následoval film za filmem... Filmoví kritici jim sice dvakrát netleskali, ale diváci je měli rádi. Legendou se herec stal hlavně proto, že v nich dokázal až nadpozemské kousky a vždycky zvítězil ve jménu práva a spravedlnosti.

Chuck Norris Chuck Norris Zdroj: Profimedia.cz

Jediná porážka

V jedné z televizních reklam stojí Chuck Norris u ledové plochy, přijede k němu žena se synem a prosí ho, aby ji s dítětem vyfotil, se slovy: „On poprvé bruslí.“ „Bruce Lee? No, I´m Chuck Norris,“ odpoví herec. Reklama postavená na slovní hříčce má však ještě jeden podtext, který asi znají jen filmoví fajnšmekři. Ve filmu Cesta draka z roku 1972 mu to poprvé a naposled někdo nandal – a byl to právě herec a mistr kung-fu Bruce Lee (†32).

Texaský ranger

U nás Chucka Norrise proslavil především seriál Walker Texas Ranger z let 1993 až 2001 (v roce 2005 vznikl ještě film), který se několikrát objevil na našich obrazovkách. Mimochodem, na začátku prosince byl Chuck Norris přijat mezi opravdové texaské rangery (nejstarší policejní složka v Texasu), kterých je v současné době i s Norrisem (a jeho bratrem Aaronem, režisérem a manažerem kaskadérů) celkem 144.

Vzorný křesťan? Ano, ale...

Pokud jde o soukromý život, Chuck Norris celý život propaguje konzervativní hodnoty, je zapáleným republikánem a křesťanem. Přesto se v roce 1989 rozvedl se svou první ženou Diane, s níž má dva syny Mikea (47) a Erika (45), kteří rovněž pracují u filmu. Ti ho už udělali dokonce šestinásobným dědečkem. Pikantnější je ovšem fakt, že kromě nich má ještě dceru Dinu (46), která se narodila z mimomanželského vztahu. Se svou druhou ženou Genou, kterou si vzal v roce 1998, pak vychovává devítiletá dvojčata – syna Dakotu a dceru Danilee.

Reklamou se bavil

Natáčení reklam pro Českou republiku prý Chucka Norrise velmi bavilo. Konečně, půl milionu dolarů (v přepočtu asi 8,5 milionů korun) není zase tak špatný honorář! Příjemný ale pro něj byl i fakt, že je u nás známý a populární, i když dnes už spíše kvůli zmiňovaným vtípkům.

Tři zajímavosti z natáčení

  • Chuck Norris přiletěl do Prahy pouze na tři dny, s manželkou Genou, která je i jeho osobní vizážistkou, a sedmi bodyguardy.
  • Točilo se podle losangelského času, aby se herec nemusel aklimatizovat na zdejší čas. Začínalo se odpoledne a točilo se do pozdních večerních hodin.
  • Pobyt americké hvězdy se podařilo perfektně utajit. Jedna pražská restaurace tak dokonce přišla o slavného zákazníka – štáb, včetně Chucka Norrise, se totiž do ní chtěl při natáčení jít ohřát, ale obsluze se prý nelíbilo, že by se podnikem „couralo“ tolik lidí.

A který vtípek s ním máte nejraději vy?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Dušan Kollár: Dlouhán z 4TET

Pokud nepočítáme pražské muzikálové produkce, do povědomí diváků Dušan Kollár (43) vstoupil díky seriálu Ordinace v růžové zahradě. Dnes ho diváci…

Akční letáky