Chuck Norris oslavil již čtyřiaosmdesáté narozeniny. Již to je poměrně úctyhodné číslo, kterého se v dobrém zdraví rozhodně nedočká každý. To ovšem není nic proti jeho mamince Wilmě Norris Knightové, která se dožila svého 103. jubilea. 

Wilma se narodila v roce 1921 a již jako šestnáctiletá dívka se vdávala za otce slavného herce. Syny měli společně celkem tři, ale nakonec svou mladou ženu muž opustil, a ona tak na smečku malých chlapců zůstala sama. Jako nejstarší syn proto musel Chuck Norris tátu často zastoupit. 

“Maminka je příkladem vytrvalosti a víry. Musela ustát smrt celé své biologické rodiny, svých dvou manželů, nevlastního syna, dvou vnoučat a mého bratra Wielanda, který zahynul ve válce ve Vietnamu 3. června 1970,” napsal slavný herec ve svém článku na webu WND

Jeho maminka se podle něj v životě musela potýkat také se řadou zdravotních problémů, kterých se ale nezalekla a podařilo se jí je zdárně překonat. 

“Opakovaně měla rakovinu a prošla zhruba 30 různými operacemi kvůli řadě problémů. A přesto je tady,” sdělil Chuck Norris. 

Během mnoha životních peripetií, kterými musel Chuck Norris projít, to byla právě jeho maminka, kdo mu stál věrně po boku a byl mu za všech okolností oporou. Proto je pro něj jednou z nejdůležitějších žen jeho života. 

Matka mu vždy byla oporou

“Když jsem se narodil, málem jsem zemřel kvůli komplikacím. Když jsem málem ztratil duši kvůli Hollywoodu a málem jsem přišel o své finance, když jsem jako mladý muž zakládal studia karate a cestoval po celé zemi, abych prodával vlastní filmy do kin, byla doma a modlila se za můj úspěch. Dokonce se za mě modlila, abych si našel ženu, která by mi změnila život, a fungovalo to! Svou pravou lásku Genu jsem potkal, když jsem natáčel Walker, Texas Ranger,” vyznal se Norris upřímně ze svých citů. 

Wilma Norris Knightová je velmi činorodou seniorkou, která se rozhodně nenudí. Ve svých devadesáti letech tak například napsala své paměti s názvem “Kindness: My Story, které by podle jejího syna mohly být skvělou inspirací pro život vhodnou naprosto pro každého. 

Sám se domnívá, že by jeho maminka byla skvělou prezidentkou Spojených Států a její životní krédo se dá shrnout velmi jednoduše. 

K narozeninám jí dojemně popřál

“Nenech se překvapit těžkostmi, bojuj se starostmi, vrať se k základům, buď pokorný a ochotný pracovat, buď bohatý v lásce, pomáhej ostatním, nech se Pánem vést k pomoci a síle a vytrvej v modlitbě,” popsal Chuck Norris. 

Své matce také adresoval velmi dojemné přání k narozeninám, které jistě chytilo za srdce nejen ji, ale také každého, kdo si ho přečetl. Že je Chuck Norris velmi milujícím synem, totiž není nejmenších pochyb. 

“Mami, nevím, čemu je těžší uvěřit: že je ti 103 let, nebo že máš nejstaršího syna, kterému je 84 let! Bez ohledu na to jsem ti vděčná, že jsi moje máma. Vždycky jsem byla. Prošly jsme si v tomto životě tlustým i tenkým a stále jsme silní,” řekl upřímně.

Související články