Chuck Norris se narodil jako Carlos Ray Norris 10. března 1940 ve městě Ryan v Oklahomě. V současné době je mu tedy 84 let.

V dětství to neměl jednoduché, jelikož jeho otec byl alkoholik a celá rodina jeho závislostí trpěla. Proto byl Chuck velmi uzavřený, plachý a stydlivý.

Ve škole nebyl nijak výjimečný a překvapivě nebyl ani sportovně nadaný, kromě toho jeho výsledky nebyly zrovna nejlepší.

Spolužáci ho šikanovali, mimo jiné i kvůli jeho indiánskému původu. Neustálé ponižování ze strany vrstevníků se mladý Chuck rozhodl v osmnácti vstoupit jako policista do letectva USA a sloužil na základně Osan v Jižní Koreji.

V té době začal Norris trénovat korejské bojové umění Tang Soo Do, které vychází z karate a zde také získal přezdívku Chuck.

V roce 1962 se ze služby vrátil domů do Torrance v Kalifornii, kde bydlela po rozvodu jeho matka s mladšími bratry.

Krátce se pak živil jako instruktor letectví a ucházel se o práci policejního důstojníka. Zároveň dál trénoval bojové umění a začal ho dokonce i vyučovat.

Brzy si Norris otevřel vlastní školu a jelikož se mu skvěle dařilo, rozjel i další pobočky. Jakožto učitel se Chuck později rozhodl zúčastnit soutěže v karate, kde předvedl své umění.

Ačkoliv zprvu nevítězil, v roce 1968 se stal mistrem světa v plnokontaktním karate a neporazitelným zůstal až do roku 1974, než ukončil svou sportovní kariéru.

Známý herec je také držitelem černých pásů několika stupňů v kyokushinu, brazilském jiu-jitsu, judu a je velmistrem taekwonda 8. stupně.

Sám navíc vyvinul vlastní styl Chun Kuk Do, a k němu napsal kodex cti o deseti pravidlech. V roce 2005 byl uveden do Bojové síně slávy a o rok později se stal čestným členem námořní pěchoty.

K filmu se dostal náhodou

K filmu se Chuck Norris dostal vlastně náhodou, když ho oslovil Steve McQueen, který stejně jako další hollywoodské celebrity navštěvoval jeho kurzy.

První film, ve kterém si zahrál, byl Zelený baret. Do povědomí širší veřejnosti se ale dostal až se snímkem Cesta draka.

Za svou bohatou kariéru získal Norris hvězdu na hollywoodském chodníku slávy a kromě toho je držitelem celé řady cen a ocenění.

Sám si také vyzkoušel roli filmového producenta, scenáristy a je i autorem dvou románů a knih o bojovém umění. Zajímavostí je, že vytvořil své vlastní džíny Action Jeans, jejichž materiál a střih umožňoval jakýkoli pohyb, tedy i v případě nutného boje.

Ačkoliv už je oblíbený herec věkově v důchodu, i po osmdesátce je ve skvělé formě a ze showbyznysu rozhodně neodchází. Letos ho diváci mohou vidět například v akčním sci-fi Agent Recon. Norris žije se svou manželkou a jejich dvojčaty v texaské Navasotě na ranči Lone Wolf. Další dům má umělec v texaské čtvrti Northwood Hills v Dallasu.

Zdroje: Hollywood life, The Mirror