#clanek|3994752#

Z koňského sedla na přehlídková mola

Christy Turlington se narodila jako prostřední dítě do rodiny vojenského pilota a letušky. Celé dětství zasvětila lásce ke koním. Právě v sedle, když se projížděla po floridských plážích, si jí všiml agent vyhledávající hezké tváře a nabídl jí práci modelky ve všech koutech světa.

Její krásná tvář vábila návrháře jako lžička medu, a tak neměla o práci nouzi a brzy se dostala do nejužšího výběru krásek, které dobyly pomyslný olymp modelingu. Nikdy ale nezapomněla na víru, ve které byla vychována, ani na potřebu vzdělání. Na Gallatinské univezitě v New Yorku získala titul bakaláře umění se zaměřením na východní náboženství a pokračovala na Kolumbijské univerzitě v oboru zdravého životního stylu.

#clanek|3978562#

Přátelství na nepřátelské půdě

Mezi modelkami bují pikle a probíhají kruté boje o každou zakázku nebo titulní stranu časopisu. Hraje se o každé kilo a sebemenší kontrakt, který zaručí, že jejich hvězda bude zářit o něco víc. Nebojí se drog ani pomluv a ani Christy nebyla imunní. Tlak modelingových agentur a svých dravých kolegyň zvládala na oko dobře, ale potají kouřila krabičku cigaret denně. S nešvarem bojovala dlouhých deset let, ale pohrůžka lékařů přišla moc pozdě. Trpí rozedmou plic.

Nikdo nevěřil, že by mezi špičkou mohlo vzniknout přátelství na celý život. Možná proto, že ve svých začátcích byla čokoládová gazela Naomi Campbell v nevýhodě. Téma rasismu a invaze černochů jí dlouho podlamovala kolena. Právě Christy jí byla vždycky nablízku, podporovala ji, mnohokrát spolu fotily nebo vyprovázely návrháře při konečném defilé. Jejich spojenectví přežilo dodnes.

Rapidní změna víry

"Běhám pro radost. A má-li akce charitativní podtext, o to líp," nechala se slyšet Christy. Její záliba v maratonech má ale jeden pozitivní vedlejší účinek. 2. ledna oslavila padesátiny a jen blázen by si na takový počet svíček na narozeninovém dortu vsadil. Vypadá fantasticky, tělo nehyzdí ani gram tuku navíc, tvář zdobí jen jemné vrásky od smíchu a pleť je na první pohled opečovávaná a hýčkaná.

#clanek|3929139#

Při běhu v Londýně vytvořila svůj osobní rekord a trať dlouhou necelých 42 kilometrů zdolala za úctyhodné 3 hodiny a 46 minut. Pod záštitou své neziskové organizace ´Every mother counts´, která dbá na zdraví těhotných žen i novopečených maminek ve Spojených státek i Střední Americe, běhá jako o život a každým krokem dopředu pomáhá tam, kde je to nejvíce potřeba.

Po své matce, která si musela hlídat váhu kvůli práci letušky, dostala do vínku přirozeně štíhlou figuru. Na začátku své spanilé jízdy byla pod palbou kritiky za příliš vyhublou postavu, kdy strašila rachitickým hrudníčkem a viditelnými žebry. Naštěstí se nenechala strhnout lavinou trendů té doby a vsadila mimo běhu na zdravý životní styl a jógu Jivamukti.

Nedotknutelní

Svižně rozjetou kariéru neměla v úmyslu pověsit na hřebík, a tak o manželství a založení rodiny začala vážně uvažovat až po třicetinách. Jejím vyvoleným se stal herec Edward Burns, který se proslavil rolí ve filmu Zachraňte vojína Ryana po boku Toma Hankse a Matta Damona. Jejím výběrem manžela se nechala inspirovat modelčina sestra, která zalovila ve stejné rodině a vzala si Edwardova bratra Briana.

#clanek|3875785#

Christy je na své soukromí hodně háklivá, často se ztratí v davu lidí v metru a o své rodině pouští do světa jen minimum informací. Prozatím si to může dovolit, protože za ní ještě stále mluví práce. Grace a Finna vychovává ve stejných hodnotách, kterým věří ona sama.

Taková Christy zkrátka je! Skromná, nenápadná, ale zároveň božská a sebevědomá.