Christopher J. Castile: V seriálu hrál nudného šprta, dnes má vážené povolání

Christopher Jon Castile
Christopher Jon Castile
Zdroj: Pinterest
Christopher Jon Castile

Christopher Jon Castile, to přemoudřelé dítko ze seriálu Krok za krokem, mající více rozumu než celá jeho široce rozvětvená rodina dohromady, si na génia nemusel hrát jen ve filmu. Malý Mark Foster, jak se v kultovním seriálu jmenoval, dnes působí coby profesor politických věd na kalifornské univerzitě v La Miradě.

Splňoval veškerá kritéria dětské hvězdy. Svým talentem i výrazem roztomilého intelektuála okouzlil filmové produkční už na prvním stupni základní školy.

Bylo mu sedm, když ho objevil lovec talentů z filmové agentury a prohlásil o něm, že má mimořádné komediální nadání. Záhy natočil okolo 20 reklam pro velké společnosti, první významné  filmové role získal v 10 letech, o rok později začal hrát v seriálu Krok za krokem, k popularitě mu pomohla i role Teda Newtona ve filmu Beethoven. Krok za krokem natáčel takřka osm let, po celou dobu zažíval na každém kroku slávu a ovace. Byl nominován na cenu pro nejlepšího mladého umělce, ve 13 letech získal nominaci za nejlepší herecký výkon, což zažil ještě několikrát. Úspěchy sklízel i v dabingu, jeho hlas pomáhal k popularitě kresleným postavičkám v animovaných filmech z produkce Nickelodeonu.

Bylo mu osmnáct, když skončilo jeho natáčení Kroku za krokem a když mu popularita přestala stačit ke štěstí. Udělal to, co dokáže málokdo. Vyskočil z rozjetého vlaku slávy a za svou hereckou kariérou zabouchl dveře. Vystudoval univerzitu, získal magisterský titul v oboru historie a prohlásil, že jeho vášní je nikoli showbyznys a herectví, ale studium a věda.

Když ho nedávno navštívili novináři na půdě školy, kde dnes přednáší, studenti byli šokovaní.

Nikdo z nich netušil, že vážený pan profesor byl slavný herec ztělesňující navíc poněkud potrhlé postavy. On sám na svou kariéru vzpomíná opravdu s nadhledem.

Spíš než Krok za krokem má prý v srdci Beethovena: „Většinu svého času jsem hrával toho hnusného kluka Marka Fostera. Takže vtělit se do role Teda pro mě byla naprostá pohoda. Lidé mi měli za zlé, že jsem od herectví odešel. Jenže já chtěl normálně žít. Mít přítelkyni, chodit na golf, studovat, dělat to, na co má právo každý teenager…“

Povolání učitele mu prý seslal sám Bůh. „Miluju tuhle profesi. Nemohl bych být šťastnější v žádné jiné…“

TAK ŠEL ČAS

1980 - Narodil se 15. června.

1987 - První nabídky pro reklamu.

1991 - Začíná natáčet Krok za krokem.

1992 - Jeho sláva vzrůstá s komediálním filmem Beethoven.

1998 - Opouští hereckou kariéru.

2017 - S titulem profesora politických věd už dlouhá léta vyučuje na univerzitě v La Miradě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky