Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Taneční skupina Karma stále koncertuje, fanoušky si získala hitem Vondráčkové

Taneční skupina Karma
Taneční skupina Karma
Zdroj: Profimedia
Taneční skupina Karma

Chorvatská skupina Karma ovládla na začátku tisíciletí všechny české diskotéky. Electro popovou hudbu si oblíbili posluchači napříč generacemi. Skupina složená z krásné zpěvačky Tary, DJ Nena a klávesisty Pipi se dostala na vrchol hitparád. 

Na skupině bylo zvláštní i to, že zpívali v rodné chorvatštině. Většina posluchačů tak ani nevěděla, o čem zpívají. Hity Sedam Dana, Ako Odeš a další i tak miloval každý.

Sladké mámení

Zakládajícími členy populární kapely byli DJ Nenad „Neno“ Čirjak, klávesista Josip „Pipi“ Miani a vokalistka Mirela Zemčak. Chorvatská skupina milovala českou zpěvačku Helenu Vondráčkovou, rozhodli se dokonce přezpívat její nejznámější hit Sladké mámení. Jejich verze písně se ovšem nesla ve větším tanečním rytmu, byla tak populární, že ji přijeli živě zazpívat na předávání cen Český slavík. Refrén zůstal v češtině, zbytek zpívali anglicky. Helena Vondráčková nebyla jejich jedinou inspirací, Karma si zamilovala i Decibely lásky Michala Davida.

Stále koncertují 

I když už o uskupení Karma není moc slyšet, neznamená to, že nekoncertují. Jejich složení se ovšem změnilo už několikrát. První z kapely odešel Pipi, který se rozhodl věnovat rodině. Během dalších let se měnili i další členové. Nakonec z úspěšné skupiny odešla i její hlavní tvář zpěvačka Tara, kterou nahradila Anna „Stella“ Medič. Právě Tara byla z celé taneční skupiny tou nejpopulárnější. Pro Blesk se svěřila s tím, že si díky své poularitě užívá jistých výhod. "Jako populární tvář, jsem dostala slevu," pochlubila se po operaci nosu.

Tara na zpěv po odchodu z Karmy nezanevřela, založila si vlastní uskupení Tara & Timetravelers, které se už ovšem nevěnuje elektonické hudbě, ale rocku. Stálicí Karmy je jen DJ Neno, který stále obráží diskotéky a festivaly po celé Evropě s nestárnoucími hity skupiny.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky