Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chodník slávy: Hvězdu zde má prezident, boxer i Kačer Donald

<p>Hvězda krále popu Michaela Jacksona by od jeho smrti obložena svíčkami a květinami.</p>
<p>Hvězda krále popu Michaela Jacksona by od jeho smrti obložena svíčkami a květinami.</p>
Zdroj:

Je na něm zvěčněno přes 2 400 jmen. K osobám spojeným s filmovým průmyslem přibyli hudebníci i rozhlasoví a televizní tvůrci. Hollywood Walk of Fame – hollywoodský chodník slávy.

Legendární muzikant a rokenrolový zpěvák Roy Orbison se instalování své hvězdy nedožil. Dostal ji letos v lednu in memoriam. Má pořadové číslo 2 400 a byla odhalena před historickým sídlem nahrávací společnosti Capitol Records.

Kousek od něj mají hvězdy i John Lennon a George Harrison. Další „exbeatle“ Ringo Starr dostal pořadové číslo 2 401 a na chodníku září od 8. února. O den později nejslavnější chodník světa oslavil 50. výročí zahájení své existence.

Na nádvoří divadla je další atrakce: všichni tam obdivují v údajně nejtvrdším betonu světa na věky zachycené otisky rukou a nohou, které tam zanechalo zhruba 200 filmových megastar.

Na slavném hollywoodském chodníku v reálu asi žádnou star nepotkáte, ale jistě uvidíte komparzní herce v maskách filmových postav. Za pár dolarů se s vámi vyfotí Laurel a Hardy, Charlie Chaplin, Homer Simpson, Superman nebo třeba kapitán z Karibiku Jack Sparrow.

Iluze je takřka dokonalá a turisté se pak mají doma čím chlubit, obzvlášť pokud je na snímku vidět alespoň kousek slavného chodníku, aby nebylo pochyb, že vznikl v srdci „továrny na sny“.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky