Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Byl jiný: Zesnulý Charlie Watts z Rolling Stones se od zbytku kapely lišil

Charlie Watts
Charlie Watts
Zdroj: Profimedia
Charlie Watts

Hudební svět zasáhla nesmírně smutná zpráva. Bubeník legendární kapely The Rolling Stones Charlie Watts totiž v úterý 24. srpna v ranních hodinách odešel na věčnost. Zemřel v nemocnici, příčina jeho úmrtí zůstává prozatím neznámá. Hudebník byl členem „stounů” od jejich počátků, fanoušky zaujal nejen svým umem, ale také tím, že se od zbývajících členů značně lišil. 

Krátce poté, co bubeník kapely The Rolling Stones Charlie Watts oznámil, že se nezúčastní plánovaného turné skupiny po Spojených státech kvůli zdravotním obtížím, přišla nesmírně smutná zpráva. Hudebník totiž v nemocnici, kde se zotavoval z blíže neupřesněné zákroku, v úterý 24. srpna zemřel. Zprávu podle webu Daily Mail potvrdil jeho mluvčí Bernard Doherty. Pro samotnou kapelu a její fanoušky jde o nesmírně tragickou zprávu. Podle některých to byl totiž právě Watts, kdo držel legendární skupinu pohromadě. 

Nesnášel slávu

Charlie Watts se od ostatních rockových hvězd v lecčem lišil. Zatímco většina z nich si během svého života dosyta užívala nejrůznějších večírků, žili jako bohémové a v nejrůznějších formách se na sebe snažili upozornit, Watts byl jiný. Sláva mu byla spíše na obtíž, snažil se proto žít mimo dosah veřejnosti. Málokdy poskytoval rozhovory a jen výjimečně by na něj lidé narazili ve společnosti dalších celebrit. 

„Pozornosti si užívám jen ve chvíli, kdy vlezu na pódium. Když z něj sejdu, už ji nechci,” nechal se podle webu Daily Mail kdysi slyšet v jednom z mála rozhovorů, které v životě poskytl. 

Věrný jen jedné ženě

A společně s večírky si další členové The Rolling Stones užívali i přízně žen. A o tom se ve svých memoárech rozpovídal baskytarista Bill Wyman. Když prožívali svou první vlnu slávy, srovnávali, s kolika ženami se vyspali. „Já jich měl 278, Brian 130, Mick okolo 30, Keith 6 a Charlie žádnou,” napsal Wyman. Charlie se totiž v roce 1964 oženil se svou přítelkyní Shirley a až do své smrti zůstal věrný výhradně jí. 

Gentlemanem ostatně zůstával i na pódiu. Zatímco ostatní „stouni” si během vystoupení oblékali různé bláznivé převleky, Watts byl vždy uhlazený a na bicí hrál výhradně v obleku. 

Charlie Watts byl zkrátka elegánem, který však zároveň dokázal udělat pořádnou show. V kapele i mezi fanoušky byl nesmírně oblíbený a jeho smrt znamená pro hudební průmysl neuvěřitelnou ztrátu. 

Zemřel bubeník Rolling Stones Charlie Watts:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU