Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Charles a Diana: Jejich soukromý život na unikátních fotografiích

Charles a Diana
Charles a Diana
Zdroj: Instagram
Charles a Diana

Ať je to, jak je to, společný život prince Charlese a princezny Diany měl i své světlé chvilky, což ostatně potvrzují i unikátní snímky z jejich soukromí. Některé z fotografií dokonce pořídil i starší ze synů princ William. 

Rodinná pohoda

Princezna Diana měla jedinečnou schopnost, dokázala roztepat srdce královské rodiny. Odsunula protokol do pozadí a snažila se ukázat svým dvěma synům obyčejný život za zdmi Buckinghamského paláce. Ne vždy se setkala s pochopením, ale šla si tvrdě za svým a její počínání se, zdá se, stalo nakažlivým. Princ William vychovává své tři děti ve stejném duchu.

Snímky, kdy z manželství prince Charlese a jeho první ženy, vyzařuje láska, jsou nesmírně vzácné. Princeznina nespokojenost s tamními pořádky a pravidly se stala legendární a princovo čekání na Camillu stejně tak. Přesto pro ně byla rodina vždy na prvním místě a neupřeli svým synům nic. Oficiální snímky řeknou pramálo, ale nečekané a nenaranžované záběry společných chvilek musí zahřát u srdce každého.

Po svém

Princezna Diana porodila prvního syna už rok po svatbě, ve svých jednadvaceti letech. I jako mladá maminka dokázala v královské rodině prosadit několik pravidel, která se dodržují dodnes.

Byla první, kdo nerodil přímo v paláci, ale zvolila zázemí porodnice. Stejným směrem se vydala i její budoucí snacha a to včetně pózování v den porodu.

Královna Alžběta II. se nezdráhala upřednostnit zahraniční cesty před rodičovsvtvím a velmi brzy po porodu prince Charlese vycestovala na Maltu. To bylo pro princeznu Dianu nepředstavitelné. Stejně jako vyjadřování citů vůči vlastním dětem na veřejnosti. Od těchto za vlasy přitažených formalit se oprostila, své syny brala na delší cesty s sebou a při rozhovorech s nimi seděla, aby jim viděla do očí a byla s nimi ve spojení. Nebála se vyjádřit jim lásku před lidmi. Princové William a Harry byli také první, kdo začal navštěvovat mateřskou školu. Rebelující princezna Diana dala svým dětem obyčejné dětství a oni v jejím odkazu s nadšením pokračují.

Princezna Diana byla svá. Princezna Diana byla svá. Zdroj: Instagram

V matčiných šlépějích

Když se v roce 2011 princ William oženil s vévodkyní Kate, začal se psát nový pohádkový příběh. Ten, který jeho rodiče utnuli bouřlivým rozvodem. Ani jeden ze synů princezny Diany se nikdy netajil tím, že smrt matky je hluboce zasáhla a její nezaměnitelný styl ve výchově, vztahu k lidem a charitě je v nich zakořeněný. Princ George, Charlotte i Louis tak prožívají dětství jako ostatní děti.

Sama vévodkyně Kate je často se zesnulou princeznou Dianou srovnávána. Jen umí mnohem lépe kličkovat mezi nástrahami královského protokolu, aniž by nechala děti napospas chůvám a ztratila hvězdičku za porušení pravidel.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky